Otwarcie wystawy stałej Muzeum Historii Polski planowane jest w 2021 r.

2018.10.11

Na terenie Cytadeli Warszawskiej odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski.

Za 28 miesięcy powinno nastąpić otwarcie Muzeum Historii Polski, które powstaje na terenie Cytadeli Warszawskiej. Obiekt wybudowany zostanie obok istniejącego już Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskiego, budowana jest tam także nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego.

W czwartek, 11 października odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego. W tzw. Parku Niepodległości, na powierzchni ponad 30 ha, powstanie ogromny kompleks muzealny.

Gmach Muzeum Historii Polski będzie długi na 200 metrów i składał się będzie z czterech kondygnacji naziemnych i dwóch mieszczących się pod ziemią. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 44 506 mkw., a jego kubatura to aż 432 340 m3. Powierzchnia wystawy stałej to 7 000 mkw., natomiast czasowej to 1 500 mkw. W muzeum znajdzie się audytorium dla około 600 osób oraz sala kinowa dla około 150 osób.

Muzeum Historii Polski będzie jedną z najnowocześniejszych placówek powstających obecnie w Polsce i Europie. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia WXCA, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex.

Otwarcie Muzeum Historii Polski zaplanowano na początek 2021 roku. Koszt budowy to 565 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Muzeum Historii Polski, Budimex, WXCA Biuro architektoniczne

Komentarze


  • anita
    Gość
    2018-10-12 15:46:29
    Inauguracja była, miejmy nadzieję, że teraz wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, a to muzeum, rzeczywiście będzie wizytówką naszej bogatej historii.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.