Wysoka ocena certyfikatu dla biurowca Prosta Office Centre

2021.02.15

Biurowiec Prosta Office Centre w Warszawie może się już pochwalić certyfikatem w systemie BREEAM In-Use na poziomie „Very Good”.

Warszawski budynek biurowy Prosta Office Centre, którego właścicielem jest Grundstücksgesellschaft mbH & Co. KG. znajduje się na Woli przy ulicy Prostej 51. Biurowiec oferuje prawie 19 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej do wynajęcia klasy A oraz 1 700 mkw. przestrzeni pod handel i usługi. Budynek został oddany do użytku w 2007 roku.

Biurowiec w sąsiedztwie ronda Daszyńskiego uzyskał właśnie certyfikat w systemie BREEAM In-Use na poziomie „Very Good”. W procesie certyfikacji, właścicielowi budynku doradzała firma Colliers. Ocena "Very Good" dotyczy zarówno części certyfikatu oceniającej efektywność budynku, jak i tej oceniającej efektywność zarządzania.

Building Research Establishment, organizacja odpowiedzialna za przyznawanie certyfikatów BREEAM, doceniła doskonałą lokalizację Prosta Office Centre, umożliwiającą dogodną komunikację z różnymi częściami miasta, jak i wprowadzone w budynku procedury promujące m.in. zmniejszenie negatywnego wpływu nieruchomości na środowisko i podnoszenie komfortu użytkowników. Budynek zdobył maksymalną liczbę punktów w kategorii gospodarki odpadami
powiedział: Marcin Szumski, ekspert w Dziale Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers

Wśród najemców Prosta Office Centre są takie firmy jak: Gremi Media S.A., IT Coders Lab School, Monedo Polska, Grey/Poland oraz salon optyczny Optique.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.