Wybrany został generalny wykonawca kompleksu The Warsaw Hub

2016.12.27

Za 853 mln zł., spółka Ghelamco Poland wybuduje kompleks trzech budynków wielofunkcyjnych pod nazwą The Warsaw Hub. Inwestorem warszawskiej inwestycji jest Ghelamco Invest.

Kompleks wieżowców The Warsaw Hub, który pierwotnie miał być realizowany pod nazwą Sienna Towers, składał się będzie z trzech budynków A, B i C, ze wspólnym podium i podziemną halą garażową.

W ramach podpisanego kontraktu o wartości 189,6 mln euro, generalny wykonawca wykona prace przygotowawcze niezbędne do rozpoczęcia budowy, roboty stanu surowego zamkniętego oraz wykonanie prac wykończeniowych i instalacji technicznej.

Według przyjętego harmonogramu, w pierwszej kolejności powstaną obiekty A, B oraz podium, które oddane zostaną do użytku w czerwcu 2019 roku, a budynek C gotowy będzie z końcem 2019 roku.

Łączna powierzchnia warszawskiego kompleksu The Warsaw Hub wyniesie około 113 000 metrów kwadratowych, z czego około 70 000 mkw., zajmą pomieszczenia biurowe, 6 000-7 000 mkw. to lokale handlowo-usługowe, a centrum konferencyjne wraz z trzy- i czterogwiazdkowym hotelem to około 21 000 mkw.

Projekt architektoniczny inwestycji, która powstaje na działce u zbiegu Prostej i Towarowej jest pracownia AMC.Andrzej M. Chołdzyński.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.