Miniaturka Wronia

Wronia
Warszawa

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Wola
Otaczające ulice
aleja Solidarności, Wronia
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
średniowysoka
Funkcja główna
mieszkalny
Funkcja dodatkowa
handlowo-usługowy
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2018 listopad
Zakończenie budowy
2021 grudzień

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
8
Kondygnacje podziemne
1

Opis

Budynek Wronia jest realizowany w Warszawie w obszarze dzielnicy Wola w otoczeniu ulic alei Solidarności, Wroniej. Konstrukcja gmachu rozpoczęła się w czwartym kwartale 2018, a zakończy się w czwartym kwartale 2021 roku. Autorem projektu jest biuro architektoniczne z Warszawy - Atelier 3 Girtler & Girtler Biuro Architektoniczne, a jest on projektem deweloperskim Spółdzielnia Mieszkaniowa Starówka. W sąsiedztwie stoją gmach Ogrodowa 46/48, budynek Willa Natalia oraz gmach Leszno 8.

Informacje dodatkowe

 • na parterze budynku mieszczą się lokale handlowo-usługowe
Ostatnio zmodyfikowano 2022-01-04 09:10:23

Powiązane firmy

Forum opinii Wronia


 • warszawianka
  Gość
  2019-01-09 11:34:09
  Budowa w oknach już istniejącego bloku. Makabra. Współczuję ludziom.

 • mieszkaniec yl. Ogrodowej
  Gość
  2019-06-14 15:08:45
  Spółdzielnia mieszkaniowa Starówka - to...delikatnie mówiąc banda złodziei. Kosztami tej inwestycji obciąża wszystkich spółdzielców, nawet mieszkańców bloku Ogrodowa 52/54. W ramach "wspólnych inwestycji". Piszę "nawet" - ponieważ ta inwestycja zamienia mieszkania wychodzące na zachód w ciemne nory. Zasłonięcie budynku z 2 stron - brak ruchu powietrza, brak światła - będzie przyczyną zawilgocenia i zagrzybiania wnętrz i elewacji budynku - który już wymaga remontu. Mieszkańcy Ogrodowej - są też zmuszeni pokryć koszty REMONTU I ZMIAN nowych dróg ewakuacyjnych - które zostały zmienione z powodu nowej inwestycji. Na koniec dodam - że żeby ta inwestycja powstała zostało wycięte 40 ZDROWYCH DRZEW !!!! Mieszkańcom nowego budynku również współczuję - ponieważ każdy metr nowej inwestycji jest nasiąknięty klątwami wściekłych i bezradnych w walce ze spółdzielnią lokatorów których będą mieli na wyciągnięcie ręki - okno w okno. Jako nowi członkowie spółdzielni, ostatni dowiedzą się za pewne - że również z ich czynszów pójdą odszkodowania w sprawach za popękane ściany w lokalach i zmniejszenie ich wartości rynkowej.

 • mieszkaniec z sąsiedztwa
  Gość
  2019-10-25 11:22:19
  Budynek miał stanąć TYLKO w miejscu dawnego parkingu, a okazało się, że będzie prawie przylegał do trzech 10-cio piętrowych bloków! Więc powstaje teraz budynek-MUR, brak światła i wymiany powietrza, okna w okna ze starszym budynkiem. Co będzie w razie pożaru?

  SM Starówka = bezczelność i oszustwo.

 • xxx
  Gość
  2019-10-25 21:18:26
  Spółdzielnia Starówka to szajka oszustów i kłamców.

 • olo
  Gość
  2019-11-02 11:57:37
  Mieszkańcy powinni zaskarżyć inwestycję do sądu i wnioskować o wstrzymanie jej, lub przerwanie

 • Ka
  Gość
  2020-01-21 19:42:49
  Zgadzam się, spółdzielnia mieszkaniowa Starówka zupełnie nie liczy się z mieszkańcami swoich bloków, którzy ich utrzymują. Zabudowuje okna obecnym mieszkańcom w imię zysków. Skandal. Mam nadzieję, że mój blok szybko się wyodrebni od tej nieuczciwej instytucji. Przestrzegam nowych klientów /mieszkańców, któregoś dnia Państwo też się obudzą z ręką w nocniku i zabudowanymi oknami. Oczywiście czynsze są bardzo wysokie w imię premii pracowników i nowych inwestycji kosztem ceny wcześniejszych mieszkań. Każdy metr działek musi być zabudowany...

 • Gość
  Gość
  2020-03-30 11:35:41
  Ja tylko czekam na koniec budowy z utęsknieniem.
  Nagrane rozmowy z urzędnikami , kierownictwem budowy , jak i z osobami ze spółdzielni pozwolą mi uzyskać duże odszkodowanie za straty moralne jak i brak wykonywania pracy zdalnej ze względu na hałas .
  Oczywiście także za utratę wartości nieruchomości .
  Pomogę zainteresowanym w swoim czasie i gwarantuje kratki dla kilku osób.

 • ktosiek
  Gość
  2020-07-03 15:15:25
  przecież budują zgodnie z normami budowlanymi

 • ktosiek
  Gość
  2020-08-28 14:47:02
  ^^ no tak ale zgodnie z prawem budowlanym, jest 8 m od okien jest, 4m okna od ostrej? są. a co ma al solidarności do tego czy budynek ma powstać czy nie ?
  Miejcie pretensje do zarządu spółdzielni a nie do samej budowy. zresztą zawsze mogliście zrobić zrzutę i kupić grunt :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.