Miniaturka Wronia

Wronia
Warszawa

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Wola
Otaczające ulice
aleja Solidarności, Wronia
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
średniowysoka
Funkcja główna
mieszkalny
Funkcja dodatkowa
handlowo-usługowy
Status
w budowie
Rozpoczęcie budowy
2018 listopad

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
8
Kondygnacje podziemne
1

Opis

Budynek Wronia jest realizowany w Warszawie w obszarze dzielnicy Wola w otoczeniu ulic alei Solidarności, Wroniej. Autorem projektu jest biuro architektoniczne z Warszawy - Atelier 3 Girtler & Girtler Biuro Architektoniczne, a jest on projektem deweloperskim Spółdzielnia Mieszkaniowa Starówka. W sąsiedztwie stoją gmach Ogrodowa 46/48, budynek Willa Natalia oraz gmach Leszno 8.

Informacje dodatkowe

 • na parterze budynku mieszczą się lokale handlowo-usługowe
Ostatnio zmodyfikowano 2018-12-20 09:07:40

Powiązane firmy

Forum opinii Wronia


 • warszawianka
  Gość
  2019-01-09 11:34:09
  Budowa w oknach już istniejącego bloku. Makabra. Współczuję ludziom.

 • mieszkaniec yl. Ogrodowej
  Gość
  2019-06-14 15:08:45
  Spółdzielnia mieszkaniowa Starówka - to...delikatnie mówiąc banda złodziei. Kosztami tej inwestycji obciąża wszystkich spółdzielców, nawet mieszkańców bloku Ogrodowa 52/54. W ramach "wspólnych inwestycji". Piszę "nawet" - ponieważ ta inwestycja zamienia mieszkania wychodzące na zachód w ciemne nory. Zasłonięcie budynku z 2 stron - brak ruchu powietrza, brak światła - będzie przyczyną zawilgocenia i zagrzybiania wnętrz i elewacji budynku - który już wymaga remontu. Mieszkańcy Ogrodowej - są też zmuszeni pokryć koszty REMONTU I ZMIAN nowych dróg ewakuacyjnych - które zostały zmienione z powodu nowej inwestycji. Na koniec dodam - że żeby ta inwestycja powstała zostało wycięte 40 ZDROWYCH DRZEW !!!! Mieszkańcom nowego budynku również współczuję - ponieważ każdy metr nowej inwestycji jest nasiąknięty klątwami wściekłych i bezradnych w walce ze spółdzielnią lokatorów których będą mieli na wyciągnięcie ręki - okno w okno. Jako nowi członkowie spółdzielni, ostatni dowiedzą się za pewne - że również z ich czynszów pójdą odszkodowania w sprawach za popękane ściany w lokalach i zmniejszenie ich wartości rynkowej.

 • mieszkaniec z sąsiedztwa
  Gość
  2019-10-25 11:22:19
  Budynek miał stanąć TYLKO w miejscu dawnego parkingu, a okazało się, że będzie prawie przylegał do trzech 10-cio piętrowych bloków! Więc powstaje teraz budynek-MUR, brak światła i wymiany powietrza, okna w okna ze starszym budynkiem. Co będzie w razie pożaru?

  SM Starówka = bezczelność i oszustwo.

 • xxx
  Gość
  2019-10-25 21:18:26
  Spółdzielnia Starówka to szajka oszustów i kłamców.

 • olo
  Gość
  2019-11-02 11:57:37
  Mieszkańcy powinni zaskarżyć inwestycję do sądu i wnioskować o wstrzymanie jej, lub przerwanie

 • Ka
  Gość
  2020-01-21 19:42:49
  Zgadzam się, spółdzielnia mieszkaniowa Starówka zupełnie nie liczy się z mieszkańcami swoich bloków, którzy ich utrzymują. Zabudowuje okna obecnym mieszkańcom w imię zysków. Skandal. Mam nadzieję, że mój blok szybko się wyodrebni od tej nieuczciwej instytucji. Przestrzegam nowych klientów /mieszkańców, któregoś dnia Państwo też się obudzą z ręką w nocniku i zabudowanymi oknami. Oczywiście czynsze są bardzo wysokie w imię premii pracowników i nowych inwestycji kosztem ceny wcześniejszych mieszkań. Każdy metr działek musi być zabudowany...

 • Gość
  Gość
  2020-03-30 11:35:41
  Ja tylko czekam na koniec budowy z utęsknieniem.
  Nagrane rozmowy z urzędnikami , kierownictwem budowy , jak i z osobami ze spółdzielni pozwolą mi uzyskać duże odszkodowanie za straty moralne jak i brak wykonywania pracy zdalnej ze względu na hałas .
  Oczywiście także za utratę wartości nieruchomości .
  Pomogę zainteresowanym w swoim czasie i gwarantuje kratki dla kilku osób.

 • ktosiek
  Gość
  2020-07-03 15:15:25
  przecież budują zgodnie z normami budowlanymi

 • Autor
  Gość
  2020-08-07 00:11:32
  Jakimi normami ? Przejedz się na plac budowy to zobaczysz to dzieło. Z jednej str ruchliwa arteria z tramwajami a z drugiej okno w okno (Dosłownie!!!) ze starym wieżowcem

 • ktosiek
  Gość
  2020-08-28 14:47:02
  ^^ no tak ale zgodnie z prawem budowlanym, jest 8 m od okien jest, 4m okna od ostrej? są. a co ma al solidarności do tego czy budynek ma powstać czy nie ?
  Miejcie pretensje do zarządu spółdzielni a nie do samej budowy. zresztą zawsze mogliście zrobić zrzutę i kupić grunt :)

 • mieszkniec ogrodowej
  Gość
  2020-10-23 10:23:48
  Ta budowa to koszmar. Nie dość, że w tym miejscu postawić blok to niedorzeczność. Poza tym to jak zachowują się pracownicy budowy, to nie da się opisać słowami. Ciągle na siebie krzyczą, kłócą się, przeklinają co drugie słowo, opowiadają sprośne kawały, wydają dźwięki podobne do wycia daniela na rykowisku czy wycie małpy, zaglądają nam w okna, nie mówiąc już o zaczynaniu prac od 6 rano kończąc na późnych godzinach nocnych.

 • Kazik
  Gość
  2020-10-26 16:47:11
  Współczuję jednym i drugim co mieszkają i będą mieszkali fakt za blisko postawiony nowy blok obok starego, mieszkańcy nowego będą mieli wrażenia zagwarantowane od sąsiadów z naprzeciwka nie od wszystkich ale od kilku osób. Wyrzucanie z okien resztek zepsutego jedzenia (kości,owoców,warzyw, chleba, butelek plastikowych, szklanych po wódce, patelni, garnków i wiele innych śmieci i rzeczy niezbędnych) na pożądku dziennym. NIE POZDRAWIAM TYCH BRUDASÓW

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.