Wmurowano kamień węgielny pod budowę Rondo Wiatraczna


2016.06.16
Autor: Urbanity.pl
Na budowie budynku mieszkalno-biurowego Rondo Wiatraczna odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Warszawski projekt to inwestycja realizowana przez firmę deweloperską Dantex oraz "Społem" WSS Praga Południe.

Rondo Wiatraczna powstaje w miejscu Universamu Grochów i składać się będzie z trzech części - 9-kondygnacyjnej oraz dwóch 18-kondygnacyjnych dominat. W obiekcie znajdą się mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i cztero-pokojowe, których metraż kształtuje się od 28 do 113 metrów kwadratowych. Wszystkie lokale posiadają przeszklone loggie i balkony. Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnej hali garażowej.

Chcemy stworzyć nowoczesny obiekt, pamiętając o historii, którą od lat tworzył tu Universam Grochów i "Społem" WSS Praga Południe. Oznaką tego będzie nie tylko kontynuacja działalności sklepu, ale również przywrócenie po renowacji neonu "Universam Grochów" oraz popularnej "Panienki" - rzeźby Kazimierza Zielińskiego, które to od lat tworzą unikatowy charakter okolicy


- podkreśla Marek Roefler, Prezes Dantex.

Dolne kondygnacje obiektu stanowiły będą galerię handlową o powierzchni użytkowej na poziomie 11 000 mkw. Ponad 2 500 mkw., zajmie supermarket Społem. Rondo Wiatraczna to również powierzchnia biurowa, której przewidziano około 1 500 mkw.

Zrewitalizowany ma zostać również pobliski bazarek. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2018 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia FS&P ARCUS, a generalnym wykonawcą jest spółka Unibep S.A.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.