Wieżowiec Warsaw Spire w połowie sprzedany


2018.04.30
Autor: Urbanity.pl
Madison International Real Estate Liquidity Fund VI LP nabył 50 proc. udziałów wieżowca Warsaw Spire, co sprawiło, że wraz z Ghelamco GP12 stał się równoprawnym właścicielem biurowca. Wartość obiektu to około 350 mln euro.

Madison International Reality należy do czołowych inwestorów na rynkach nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. Inwestycja w Warsaw Spire jest zgodna ze strategią Funduszu VI, który w 2016 roku pozyskał 1,24 miliarda dolarów. Nabycie 50 proc. udziałów w obiekcie jest jedną z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości biurowych.

Warsaw Spire to najwyższy biurowiec w Europie Środkowej i jest flagowym projektem Ghelamco Poland. 49-piętrowy wieżowiec ma wraz z iglicami wysokość 220 metrów, a jego powierzchnia wynosi 64 500 mkw. Budynek jest obecnie skomercjalizowany w ponad 95 proc., a wśród firm, które ulokowały w nim biura są m.in. Samsung, JLL, Mastercard, Shire, The Heart, Daftcode, Panattoni i Ghelamco.

Warsaw Spire to budynek, który stał się ikoną dynamicznie rozwijającego się rynku nieruchomości w Polsce. Wyróżnia się jakością i jest przykładem spektakularnego sukcesu komercyjnego. Cieszymy się, że naszym partnerem i nowym współwłaścicielem wieżowca została amerykańska firma Madison International Realty, która swoje portfolio buduje w oparciu o najlepsze inwestycje nieruchomościowe na świecie
powiedział: Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią

W transakcji Madison International Realty reprezentowała firma Greenberg Traurig, a Ghelamco firmy Dentons, JLL i CBRE.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.