Warszawa: Najwyższy budynek mieszkalny Cordii oddany do użytku

2021.09.15

Międzynarodowy deweloper Cordia oddał do użytku w Warszawie osiedle Horyzont Praga. Inwestycję wyróżnia jej wysokość - główna wieża ma 17 pięter.

Osiedle Horyzont Praga to kompleks mieszkalny, który wybudowany został przy ulicy Celowniczej, u zbiegu ulic Rodziewiczówny i Ostrobramskiej na Pradze Południe. Deweloper jest Cordia, a projekt architektoniczny przygotowała pracownia Latergrupa Architekci.

W ramach inwestycji powstała 17-piętrowa wieża, która stanowi dominującą część obiektu, a także niższa - 5-piętrowa. Łącznie wybudowano 164 mieszkania o powierzchniach od 35 do 127 mkw. Lokale na najwyższych piętrach dysponują przestronnymi loggiami. W parterze znajdują się lokale usługowe, a także wysokie na dwa piętra reprezentacyjne lobby. Uzupełnieniem inwestycji jest dwukondygnacyjny parking podziemny z boksami rowerowymi i miejscami przeznaczonymi do ładowania samochodów elektrycznych.

Deweloper przekazuje już klucze do mieszkań ich nowym nabywcom.

Horyzont Praga to pierwsze osiedle ukończone przez Cordię po tej stronie Wisły, a dokładniej na Pradze Południe i jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w międzynarodowym portfolio dewelopera.

Generalnym wykonawcą osiedla, którego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku była firma Kalter. Inwestycja zlokalizowana jest niedaleko planowanej stacji III linii metra.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.