W Śródmieściu powstać ma apartamentowiec z łukami nawiązującymi do zabytkowych arkad mostu Poniatowskiego
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Powiśle” przygotowuje się do rozbiórki niewielkich pawilonów, które znajdują się w narożniku al. 3 Maja i ul. Solec w warszawskim Śródmieściu, w sąsiedztwie mostu Poniatowskiego. Jak informuje "Wyborcza" w ich miejsce stanąć ma nowoczesny apartamentowiec.
Trwają już ostatnie przygotowania do rozbiórki istniejących pawilonów na narożniku al. 3 Maja i ul. Solec. Prace rozbiórkowe ruszyć mają w listopadzie - informuje "Wyborcza". Inwestycja Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Powiśle” powstanie w sąsiedztwie przechodzącego remont mostu Poniatowskiego.
W ramach planowanej inwestycji powstać ma 11-kondygnacyjny apartamentowiec, w którym znajdzie się jedynie 35 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i strukturze. Jak zaznacza w rozmowie z portalem "Wyborcza.pl", prezeska spółdzielni Małgorzata Szatan, nowe lokale będą na tyle duże, aby wykluczyć wykorzystanie ich pod wynajem krótkoterminowy. Na jednym z pięter apartamentowca, usytuowanym na wysokości płyty mostu, znajdą się takie udogodnienia dla mieszkańców jak siłownia, biura czy klub mieszkańca.
Charakterystycznym elementem nowego budynku mają stać się łuki w dolnej części obiektu, które nawiązują do zabytkowych arkad mostu Poniatowskiego.
Pod koniec sierpnia bieżącego roku SBM Powiśle złożyło wniosek o pozwolenie na rozbiórkę pawilonów handlowych przy ul. Solec.
Oferta inwestycji składać się będzie z mieszkań, z których znaczna część będzie miała metraże przekraczające 100 metrów kwadratowych. W części podziemnej znajdzie się dwukondygnacyjna hala garażowa.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Profbud. Przed spółdzielnią nadal stoją jednak formalne procesy: uzgodnienia ze wspólnotami sąsiednich kamienic, opracowanie ostatecznego projektu oraz procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Inwestor nie podał jeszcze harmonogramu inwestycji, dlatego nie wiadomo, kiedy ruszy budowa apartamentowca w narożniku al. 3 Maja i ul. Solec.
SBM „Powiśle” stała się jedynym właścicielem działki w 2025 roku.
Trwają już ostatnie przygotowania do rozbiórki istniejących pawilonów na narożniku al. 3 Maja i ul. Solec. Prace rozbiórkowe ruszyć mają w listopadzie - informuje "Wyborcza". Inwestycja Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Powiśle” powstanie w sąsiedztwie przechodzącego remont mostu Poniatowskiego.
Charakterystycznym elementem nowego budynku mają stać się łuki w dolnej części obiektu, które nawiązują do zabytkowych arkad mostu Poniatowskiego.
Oferta inwestycji składać się będzie z mieszkań, z których znaczna część będzie miała metraże przekraczające 100 metrów kwadratowych. W części podziemnej znajdzie się dwukondygnacyjna hala garażowa.
SBM „Powiśle” stała się jedynym właścicielem działki w 2025 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA