W miejsce biurowca z czasów PRL powstaje hotel Puro


2023.03.28
Autor: Piotr Maślak
W centrum Warszawy trwa budowa hotelu sieci Puro, który zaoferuje niespełna 200 pokoi. Inwestycja powstaje w miejsce wyburzonego biurowca z czasów PRL. Generalnym wykonawcą jest firma Totalbud.

W centrum Warszawy, na działce przy Canaletta 4, w pobliżu Starego Miasta powstaje kolejny obiekt sieci hoteli Puro, który jest już obecny w największych polskich miastach, w tym Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu.

W styczniu br., ruszyła budowa nowej inwestycji w Śródmieściu. Warszawska spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA stawia 8-kondygnacyjny budynek hotelowy, w którym znajdą się 192 pokoje, a także sale konferencyjne, restaurację, spa, siłownię i sky bar z widokiem na miasto. Inwestorem jest spółka Genfer Hotel Canaletta, natomiast projekt architektoniczny przygotowała pracownia Kikowski Architekci.

Nowy hotel przy Canaletta 4 będzie miał osiem kondygnacji nadziemnych z nadbudówką konstrukcji stalowej oraz dwa poziomy pod ziemią, gdzie dostępna będzie hala garażowa i pomieszczenia techniczne. Zaprojektowano konstrukcję budynku jako monolityczną żelbetową. Podstawowy układ konstrukcyjny obejmuje układ ścianowo-płytowy na poziomie nadziemnym oraz słupowo-płytowy w garażu oraz na parterze. Cała konstrukcja zostanie osadzona bezpośrednio na płycie fundamentowej. Aby zapewnić sztywność przestrzenną budynku, zastosowano trzony klatek schodowych oraz mieszany układ ścian.

W ciągu trzech miesięcy trwania budowy, wykonawca inwestycji zakończył już realizację płyty i pionów na poziomie -2. Obecnie trwa zbrojenie i szalunki stropu nad poziomem -2. Według harmonogramu pod koniec kwietnia rozpocznie się betonowanie poziomu -1 oraz jego pionów, ścian i słupów. Do końca kwietnia gotowy będzie poziom 0, natomiast stan surowy otwarty hotel osiągnie w grudniu tego roku. W ramach tego murowane będą już ściany części docelowego układu funkcjonalnego.

Budowa jest trudna pod względem organizacyjnym i logistycznym, ponieważ pracujemy w ścisłym centrum Warszawy na bardzo małej i wąskiej ulicy, której w żaden sposób nie możemy zablokować. W tych warunkach brakuje miejsca choćby na składowanie różnych materiałów budowlanych. Czynimy jednak wszystko, aby nie dezorganizować ruchu i życia okolicznym instytucjom i mieszkańcom
powiedział: Tomasz Pawlak, kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu

Hotel Puro Canaletta powstaje na małej i wąskiej ulicy w centrum Warszawy, na tyłach pl. Teatralnego. Inwestycja realizowana jest w miejsce starego biurowca z czasów PRL.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.