W centralnej części warszawskiego Służewca Przemysłowego powstało osiedle na prawie 500 mieszkań


2023.03.29
Autor: Bartosz Motorek
Gotowy jest już największy projekt mieszkaniowy firmy deweloperskiej Okam w dzielnicy Mokotów w Warszawie. W nieco ponad dwa lata powstało osiedle Central House, które dostarczyło na rynek niespełna 500 mieszkań.

Central House to jednoetapowy projekt mieszkaniowy firmy Okam, który dostarczył na rynek 479 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 26 do 114 metrów kwadratowych i rozkładach od 1 do 5 pokoi. 9-kondygnacyjna zabudowa to także dwupoziomowa, podziemna hala garażowa, w której znajduje się 540 miejsc parkingowych oraz 200 miejsc dla rowerów, uzupełnione o 38 stanowisk na poziomie parteru.

Największy projekt mieszkaniowy firmy Okam powstał na Mokotowie, w centralnej części warszawskiego Służewca Przemysłowego, przy ul. Domaniewskiej. Pierwsze prace budowlane ruszyły na początku listopada 2020 roku. Deweloper posiada już pozwolenie na użytkowanie i może rozpocząć przekazywanie kluczy ich nowym właścicielom. W ofercie znajdują się jeszcze ostatnie mieszkania na sprzedaż.

Osiedle, wykończone z wysokiej jakości materiałów, zrealizowane w oparciu o zasady Nowej Polityki Jakości OKAM, dostarcza mieszkańcom eko-rozwiązania i udogodnienia na miarę współczesnych potrzeb. Wyróżnikami inwestycji, wpływającymi na komfort codziennego życia, są m.in.: punkt ‘car spa’ z myjką ciśnieniową i odkurzaczem, strefa fitness z sauną, pojazd elektryczny, a także rowery przekazane na użytek mieszkańców. Integracji mieszkańców i budowaniu więzi społecznych sprzyjać będą: taras na dachu, dziedzińce wewnętrzne oraz w pełni wyposażony lokal mieszkańca z aneksem kuchennym i przestrzenią do organizowania spotkań
powiedział: Marcin Michalec, CEO OKAM Capital

Na terenie osiedle dostępne są dla mieszkańców punkty do zasilania pojazdów elektrycznych, miejsce do pielęgnacji aut oraz serwis rowerowy. Przy realizacji Central House wykorzystano wiele rozwiązań pro-środowiskowych, w tym m.in. zainstalowane na budynkach panele solarne, wypożyczalnia rowerów i pojazdów elektrycznych czy “inteligentne” stacje do ładowania urządzeń mobilnych na dziedzińcu. Na dachu budynku powstał taras przeznaczony do relaksu, aktywności fizycznej czy spotkań z sąsiadami. Ponadto na osiedlu znajduje się lokal mieszkańca, na który składa się m.in. strefa fitness i sauna. Dla rodzin z dziećmi przewidziano zewnętrzny plac zabaw. Całość uzupełniona została o przestrzeń pod lokale handlowo-usługowe: restaurację czy sklep spożywczy, a także paczkomat.

Projekt architektoniczny Central House powstał na deska pracowni PRC Architekci, a generalnym wykonawcą była firma FineTech Construction.

Komentarze


 • OlgaO
  Użytkownik
  2023-03-30 17:20:09
  Fatalne osiedle czego efektem jest fakt, że już dawno oddane a oni wciąż kilkadziesiąt mieszkań wolnych na sprzedaż. Dlaczego się nie sprzedaję? W pierwszej kolejności sugeruję zobaczyć jak wygląda to gotowe osiedle naprawdę, a nie jakieś tam nieaktualne wizualizacje dewelopera. Przyszły ciezkie czasy gdy trzeba sprzedać to co się ma a nie wizualizuje lemingom:) Taki sam numer wytną z blokowiskiem na Redutowej.

 • Hamsi
  Gość
  2023-03-31 20:26:29
  Jak powstało, to gdzie zdjęcia tych przybytków? Nie wyszło jak na renderze?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.