Spółka związana z Prawem i Sprawiedliwością planuje budowę wieżowca w Warszawie

2017.02.07

U zbiegu ulic Srebrna i Towarowa na warszawskiej Woli powstać ma 190-metrowy biurowiec, którego inwestorem jest spółka Srebrna, należąca do Instytutu Imienia Lecha Kaczyńskiego.

Stołeczny ratusz zmienił już zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Srebrna i Towarowa. Na wniosek spółki Srebrna, podniesiona została o ponad 100 metrów dopuszczalna wysokość zabudowy, dzięki czemu będzie możliwe wybudowanie w tym miejscu wieżowca o wysokości 190 metrów.

Pierwotnie inwestor, który powiązany jest z partią Prawo i Sprawiedliwość, mógł wybudować przy ulicy Towarowej budynek biurowy o wysokości 60 metrów. Miejscy urzędnicy zgodzili się jednak na zmianę w planie zagospodarowania, dzięki czemu dawne biura fabryki kotłów Borman i Szwede, trzypiętrowy budynek z przełomu XIX i XX w. zostaną zastąpione 190-metrowym wieżowcem.

Do warszawskiego Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wpłynął także raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Obecnie spółka Srebrna, należąca do Instytutu Imienia Lecha Kaczyńskiego, przymierza się do uzyskania decyzji środowiskowych dla inwestycji.

Koncepcja architektoniczna zakłada wybudowanie biurowca z częścią handlowo-usługową wraz z 4-poziomowym parkingiem podziemnym. W trzykondygnacyjnym podium zaplanowano handel i usługi, natomiast nad nimi znajdzie się 190-metrowy wieżowiec, gdzie mieściły się będą pomieszczenia biurowe. Na 46. piętrze budynku znajdzie się strefa wypoczynku dla pracowników, a piętro wyżej, na wysokości 187 metrów zaplanowano taras widokowy z kawiarnią i restauracją.

Łączna powierzchnia wieżowca, składającego się z dwóch połączonych brył, wyniesie około 77 000 metrów kwadratowych, z czego 71 300 mkw., zajmą biura, a około 5 600 mkw. lokale handlowo-usługowe.

Koncepcję architektoniczną przygotowała Grupa AT.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o K-Tower, Grupa AT, Srebrna

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.