Miniaturka Sinfonia Varsovia Centrum

Sinfonia Varsovia Centrum
Warszawa, Grochowska 272

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Praga Południe
Otaczające ulice
Grochowska
Rodzaj struktury
Kompleks
Funkcja główna
kultury i rozrywki
Status
zatwierdzony
Rozpoczęcie budowy
2020
Zakończenie budowy
2025

Dane techniczne

Opis

Zespół budynków Sinfonia Varsovia Centrum zostanie wzniesiony w Warszawie w dzielnicy Praga Południe, będzie stał wzdłuż ulicy Grochowskiej 272. Konstrukcja zabudowy wystartuje w 2020 i potrwa 5 lat. Niedaleko znajdują się biurowiec Kamionkowska 45 i Sąd Rejonowy Warszawa Praga oraz budowany jest budynek Groszowicka.

Informacje dodatkowe

 • głównym projektantem Varsovii jest Atelier Thomas Pucher z Grazu (Austria)
 • za akustykę w sali koncertowej odpowiada Müller-BBM GmbH Niederlassung Berlin ze wsparciem brukselskiego zespołu Kahle Acoustics
Ostatnio zmodyfikowano 2019-04-10 07:47:46

Wiadomości o Sinfonia Varsovia Centrum

Powiązane firmy

Forum opinii Sinfonia Varsovia Centrum


 • Cześć
  Gość
  2021-04-14 21:11:59
  1. Sinfonia Varsovia to aktualnie najlepsza orkiestra w Polsce i to, że nie ma porządnej siedziby to jest jakiś żart.
  2. Warszawa nie ma dobrej, nowoczesnej, dużej sali koncertowej. To wstyd, że idąc na koncert w takim mieście, poza zabytkową filharmonią, dalej jesteśmy skazani na takich staruszków jak S1 czy UMFC.
  Dlaczego wobec tego tyle z tą inwestycją problemów?! To powinnien być kluczowy projekt kultury nie tylko dla Warszawy, ale i dla całego kraju...

 • mat
  Gość
  2021-10-16 22:27:32
  A wystarczyło tylko wejść na oficjalną stronę dedykowaną dla tejże budowy i kliknąć w zakładkę aktualności...

  Cyt.: "Wraz z początkiem kwietnia 2021 roku odebraliśmy ostatnią część dokumentacji projektowej, na którą składają się w szczególności projekty wykonawcze i specyfikacje techniczne adaptacji pięciu zabytkowych budynków dawnego Instytutu Weterynaryjnego, projekty nowego budynku z salą koncertową, ramy oraz ogrodu na 2.6 h terenie użytkowanym przez Sinfonię Varsovię. Prace nad zakończonym etapem trwały od 22 października 2015 r., dnia podpisania umowy dotyczącej prac projektowych pomiędzy Atelier Thomas Pucher a Sinfonią Varsovią.

  Wysoki stopień skomplikowania rozwiązań projektowych, jak również ogromna skala samego projektu obejmującego trudną adaptację pięciu zabytkowych budynków oraz najbardziej skomplikowany element projektu, czyli wnętrze nowej sali koncertowej, wymagał wielu dodatkowych miesięcy pracy, uzgodnień, badań i prób akustycznych. Mimo wielu trudności takich, jak uchylenia na początku prac projektowych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wielomiesięcznych starań o zwiększenie budżetu projektu czy pandemia, zamykamy ważny rozdział. To jednak nie koniec procesu. Przed nami kolejne miesiące pracy poświęcone postępowaniom przetargowym oraz przygotowaniu i rozpoczęciu robót budowlanych. Zgodnie z decyzją m.st. Warszawy, organizatora Sinfonii Varsovii, właściciela nieruchomości i finansującego projekt w 2022 r., planujemy przystąpić do realizacji robót budowlanych dotyczących trzech zabytkowych budynków położonych tuż przy ul. Grochowskiej."

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.