Jedna z najważniejszych inwestycji kulturalnych w Warszawie. Przetarg na budowę Sinfonia Varsovia Centrum

2021.12.30

Rusza przetarg na wykonawcę pierwszego etapu budowy Sinfonia Varsovia Centrum na warszawskiej Pradze-Południe. To nie jedyna inwestycja miasta dla kultury w nadchodzącym roku.

Do końca stycznia 2022 roku można składać oferty w przetargu na generalnego wykonawcę pierwszego etapu budowy Sinfonia Varsovia Centrum. Szacunkowy koszt etapu objętego przetargiem to ok. 76 mln zł netto. Inwestycja powstanie na działce przy Grochowskiej 272 na Pradze-Południe w Warszawie.

Realizacja Sinfonia Varsovia Centrum to obecnie jeden z flagowych projektów Programu Rewitalizacji Pragi i jedna z najważniejszych inwestycji kulturalnych w Warszawie.

W ramach pierwszego etapu inwestycji zaplanowano przebudowę trzech (z pięciu) zabytkowych budynków od strony ul. Grochowskiej, budowę obsługującego je podziemnego obiektu technicznego, postawienie fundamentów ażurowej ramy, stanowiącej ważny element całej koncepcji architektonicznej oraz wstępne zagospodarowanie terenu pod planowany ogród i lokalizację podjazdu typu Kiss and Ride (K+R) od strony ulicy Terespolskiej. Prace przy tej części inwestycji potrwają 24 miesiące.

Sinfonia Varsovia Centrum to cztery sale koncertowe, w tym największa w Polsce o unikalnej konstrukcji na ponad 1850 miejsc, studio nagraniowe, pomieszczenia dla programu rezydencji artystycznych, bary, kawiarnie oraz rozległy ogród. Za projekt architektoniczny odpowiada austriacka pracownia Atelier Thomas Pucher.

To nie jedyna inwestycja miasta dla kultury w nadchodzącym roku. W ramach Nowego Centrum Warszawy powstaje Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ulicy Marszałkowskiej, a w przyszłym roku otwarta zostanie ponadto Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawskich. Ogłoszony ma zostać także przetarg na budowę Teatru Rozmaitości.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Sinfonia Varsovia Centrum

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.