Seniorzy w Warszawie będą mieli nowy dom opieki na Białołęce. Stolica zyska prawie 200 nowych miejsc dla pacjentów

2022.07.28
Autor: Piotr Maślak

Warszawscy seniorzy będą mieli nowy dom opieki, który oferował będzie długoterminowe usługi opiekuńczo-lecznicze. Na Białołęce ruszyła właśnie budowa nowoczesnego domu, w którym znajdą się 192 miejsca dla pacjentów w komfortowych jedno i dwuosobowych pokojach z łazienką.

Na terenie Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego (SCOL) ruszyła budowa nowego domu opieki dla seniorów, który w ofercie będzie miał długoterminowe usługi opiekuńczo-lecznicze dla osób starszych, przewlekle chorych, które nie wymagają hospitalizacji. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nowy dom opieki dla seniorów na Białołęce w Warszawie przy ulicy Mehoffera 72/74 zapewni 192 miejsca dla pacjentów w komfortowych jedno i dwuosobowych pokojach z łazienką w dwupiętrowym budynku o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 5 600 mkw. Inwestycja oferuje dla seniorów m.in. komfortowe pokoje, nowoczesne sale rehabilitacyjne, strefę wypoczynku dla pacjentów, sale terapii zajęciowej, a także całodobową opieką wykwalifikowanego personelu. W budynku znajdą się również pokoje lekarskie, punkty pielęgniarskie, pokoje kąpielowe wyposażone w specjalistyczny sprzęt tj. wanny z automatycznymi podnośnikami oraz apteka.

Wokół placówki zaplanowano ścieżki sensoryczne dla pacjentów, a od strony południowej planowana jest budowa mini tężni.

Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wyniesie blisko 50 mln zł. Generalnym wykonawcą nowego domu opieki dla seniorów zostało konsorcjum firm: PBO Śląsk Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu i WODPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Żywcu. Inwestycja będzie gotowa jesienią 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.