Raiffeisen Bank wybiera Monopol i przenosi część swoich biur

2021.03.04

Biurowiec Monopol zlokalizowany na działce przylegającej do Centrum Praskiego Koneser w Warszawie został wynajęty przez jedną z wiodących instytucji finansowych, działających na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

Polski Oddział zagranicznego banku Raiffeisen Bank International AG wybrał inwestycję Monopol, która zrealizowana została przez Grupę Liebrecht & wooD. Do biurowca mieszczącego się na działce przylegającej do Centrum Praskiego Koneser, przeniesiona zostanie część biur jednej z wiodących instytucji finansowych.

Raiffeisen Bank International AG (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce zajmie prawie 1 500 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a do swojej nowej siedziby spółka przeniesie się jesienią 2021 roku. W Monopolu prowadzone będą czynności bankowe, okołobankowe i bancassurance oraz usługi wsparcia dla nich, m.in. w zakresie IT. W procesie najmu doradzała międzynarodowa firma Colliers International.

Monopol tworzą dwa 6-kondygnacyjne biurowce, które oferują łącznie 22 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Budynki połączone są podziemną halą garażową. Inwestycja Grupy Liebrecht & wooD znajduje się na terenie zabytkowej Fabryki Wódek w sąsiedztwie Centrum Praskiego Koneser. Pierwsze firmy wprowadzą się do swoich nowych biur jeszcze w tym kwartale. Biurowce dysponują certyfikatem BREEAM Interim na poziomie Excellent.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Monopol

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.