Monopol przy placu Konesera wyróżniony certyfikatem

2021.11.16

Inwestycja Liebrecht & wooD – Monopol – uzyskała certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdza zastosowane rozwiązania proekologiczne.

Monopol to dwa nowoczesne biurowce o wysokości sześciu kondygnacji, które połączone są ze sobą podziemną halą garażową. Budynki biurowe przy placu Konesera oferują 22 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia, na której swoje biura ulokowały już takie firmy jak: PepsiCo, Grupa WPP, Spaces i Raiffeisen Bank International AG.

Oddany do użytku w kwietniu 2021 roku Monopol, otrzymał właśnie certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), który przyznawany jest inwestycjom spełniającym restrykcyjne wymagania środowiskowe.

Zastosowane rozwiązania sprawiają, że nasz projekt odpowiada na aktualne wyzwania zrównoważonego budownictwa. To nie tylko systemy zapewniające oszczędność energii czy wody wewnątrz samej inwestycji, ale także pozwalające między innymi na zbieranie wody opadowej, mogącej służyć do nawadniania roślin. Tego rodzaju elementy, w połączeniu z lokalizacją umożliwiającą swobodny dostęp do transportu publicznego, doceniane są przez najemców, którym bliska jest troska o środowisko naturalne – mówi Dominika Nowakowska, Sustainability Engineer BREEAM Assessor, Liebrecht & wooD Poland.


Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Klaud
    Gość
    2021-12-13 00:47:18
    Super, że Praga-Północ się zmienia, wszystko w sumie za sprawą Konesera

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.