Powstanie nowy kompleks budynków dla TVP Info i TAI

2021.09.02

Jak informuje portal Wirtualnemedia - Telewizja Polska ogłosiła przetarg na budowę kompleksu dwóch budynków dla nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Mają one powstać w miejscu, w którym w którym 5 lat temu wyburzono stary gmach TVP.

Planowany zespół budynków będzie składał się z dwóch dużych gmachów o różnej wysokości. Pierwszy z nich będzie wysoki na 5 kondygnacji, z częścią podziemną, gdzie będzie dwupoziomowy garaż. W parterze mają działać dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. Na 1. piętrze znajdzie się studio sportowego działu TVP wraz z pomieszczeniami dla montażystów i grafików. Na kolejnej kondygnacji znajdą się pomieszczenia redakcyjne i montażowe, na 3. piętrze - będą działać 2 studia telewizyjne na potrzeby TVP3, główny pokój komutacyjny i centrum danych. Na 4. piętrze - pokoje biurowe, redakcyjne oraz sale konferencyjne. Największą część budynku zajmie newsroom TAI, który będzie pracował na parterze oraz 1., 2. i 3. piętrze.

Drugi z budynków ma być dużo wyższy bo 10 kondygnacyjny, jednak bez części podziemnej. W większej części gmachu zaplanowano pomieścić biura, pomieszczenia gospodarcze oraz archiwa. Na ostatniej kondygnacji ma zostać umiejscowione studio panoramiczne z reżyserką.

Do przetargu dopuszczone będą firmy, które mogą się pochwalić tym, że w ostatniej dekadzie zrealizowały przynajmniej dwie budowy obiektu kubaturowego z garażem podziemnym za 75 mln zł brutto każdy. Termin składania ofert upływa 27 października tego roku.

Źródło: Wirtualne Media

Komentarze


 • mat
  Gość
  2021-09-03 11:23:00
  super już wiemy na co te coroczne 2 miliardy idą

 • Proper
  Gość
  2021-09-03 15:01:02
  Ministerstwo propagandy?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.