Powstający wieżowiec w Warszawie najbardziej zaawansowanym technologicznie biurowcem na świecie


2022.06.22
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Firma Ghelamco może się pochwalić prestiżowym certyfikatem dla wieżowca The Bridge, który powstaje przy placu Europejskim w centrum Warszawy. Wysokościowiec jest pierwszym projektem biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej z takim wyróżnieniem.

Powstający przy placu Europejskim w Warszawie 170-metrowy wieżowiec The Bridge jako pierwsza tego typu inwestycja o charakterze biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymała certyfikaty SmartScore i WiredScore, które przyznawane są najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkom na świecie. Biurowiec w centrum stolicy otrzymał najwyższą możliwą ocenę na poziomie Platinum.

Czym jest certyfikat SmartScore? To nowy standard oceny inteligentnych biurowców, który weryfikuje, w jakim stopniu nowoczesne budynki są smart i jak wypadają na tle innych obiektów. Autorem jest amerykańska firma WiredScore we współpracy z globalnymi liderami branży nieruchomości.

Dodatkowo The Bridge może pochwalić się pierwszym w regionie platynowym certyfikatem WiredScore, który potwierdza łączność cyfrową biurowca oraz jego gotowość na przyszłe technologie. Nowojorski certyfikat powstał w 2013 roku z potrzeby najemców biurowych, którzy oczekiwali potwierdzenia wysokiego standardu rozwiązań teletechnicznych przed wyborem budynku na swoją siedzibę.

The Bridge będzie 170-metrowym wieżowcem, który zaoferuje łącznie 47 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia o najwyższym standardzie technicznym. Biurowiec posiadał będzie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne, a oprócz wspomnianych SmartScore i WiredScore, będzie certyfikowany ponadto w systemach WELL, WELL Health Safety Rating, BREEAM, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier.

Atrakcją inwestycji jest podniebny taras na 40. piętrze wieżowca. The Bridge wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, oraz specjalny parking dla elektrycznych jednośladów – rowerów i hulajnóg – z 31 punktami do ładowania. Rowerzyści dostaną do użytku prawie 150 miejsc na rowery oraz szatnie z natryskami.

Za projekt architektoniczny odpowiada renomowana holenderska pracownia architektoniczna UNStudio.

Komentarze


  • obs
    Gość
    2022-06-22 20:43:18
    ..wiem , to w tym mieście gdzie krzyżują się dwie linie metra

  • Mariusz
    Gość
    2022-06-25 17:10:35
    W twoim „mieście” krzyżują się dwie polne drogi.

  • ha ha posikałam się
    Gość
    2022-06-25 21:17:32
    Mnie śmieszy że Warsiawka sie cieszy że Ghelamko buduje. Tyle że pomalutku robi się monopol. We własnej stolicy Polacy nie mają ani jednego wieżowca wszystko w obcych rękach. No chyba że za "polski" uznać ten co go sovieci postawili za komuny. A ci się cieszą. To tak jakby murzyn się cieszyl że mu Pan zbuduje nowy czworak :) Jak Polak chce wynająć biuro to u obcego za franki.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.