Ponad 400 nowych miejsc parkingowych w centrum Warszawy. Na początek bezpłatnych
Szykuje się wielkie otwarcie podziemnego parkingu samochodowego na 420 stanowisk, który zlokalizowany jest pod placem Powstańców Warszawy. Na piątek, 21 marca, o godzinie 13:00 zaplanowana została oficjalna data otwarcia parkingu. Na tym nie koniec zmian w tej części Warszawy.
W piątek, 21 marca, o godzinie 13:00 pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z podziemnego parkingu samochodowego na pl. Powstańców Warszawy. Pierwsze dwa tygodnie jego działalności parkowanie będzie bezpłatne.
Warszawa zyskała 420 miejsc parkingowych w centrum miasta. Inwestycja zrealizowana została w formule koncesji, która jest rodzajem partnerstwa publiczno-prywatnego. Spółka IMMO Park Warszawa Sp. z o.o., która jest koncesjonariuszem w całości pokryła koszty budowy, która pochłonęła około 85 mln zł. Ponadto spółka będzie eksploatować parking przez ok. 35 lat. Po tym czasie obiekt zostanie przekazany w zarządzanie Miastu.
Otwarcie parkingu pod pl. Powstańców Warszawy, fot. Rafał Motyl, um.warszawa.pl
Pierwsze dwa tygodnie działalności parkingu pod pl. Powstańców Warszawy będą bezpłatne. Od 5 kwietnia ruszy pobieranie opłat za parkowanie. Cennik? 7,5 zł za godzinę, 65 zł za postój powyżej 8 godzin w godzinach 8:00-19:00 oraz 90 zł za postój 24-godzinny. Dla mieszkańców, którzy mają mieszkania w promieniu 300 metrów od obiektu przewidziano abonament w cenie niższej o 15 proc.
Wjazd do parkingu znajduje się przed dawną salą operacyjną Narodowego Banku Polskiego. Kierowcy mogą wjechać na parking z obu stron ulicy Świętokrzyskiej i z Mazowieckiej. Jadący od ulicy Królewskiej, na skrzyżowaniu ze Świętokrzyską, mogą pojechać prosto na Plac Powstańców Warszawy i na parking lub skręcić w prawo, w stronę Marszałkowskiej.
Na tym nie koniec zmian na pl. Powstańców Warszawy. Następne miesiące miną na tworzeniu zielonego skweru, który ma stać się miejscem spotkań i wypoczynku. Teren nad parkingiem podzielony zostanie na trzy zielone obszary - Ogród Muzyki, Ogród Napoleona i tzw. Plac Pod Pergolami. Łącznie pojawi się tam 58 drzew.
W piątek, 21 marca, o godzinie 13:00 pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z podziemnego parkingu samochodowego na pl. Powstańców Warszawy. Pierwsze dwa tygodnie jego działalności parkowanie będzie bezpłatne.
Otwarcie parkingu pod pl. Powstańców Warszawy, fot. Rafał Motyl, um.warszawa.pl
Pierwsze dwa tygodnie działalności parkingu pod pl. Powstańców Warszawy będą bezpłatne. Od 5 kwietnia ruszy pobieranie opłat za parkowanie. Cennik? 7,5 zł za godzinę, 65 zł za postój powyżej 8 godzin w godzinach 8:00-19:00 oraz 90 zł za postój 24-godzinny. Dla mieszkańców, którzy mają mieszkania w promieniu 300 metrów od obiektu przewidziano abonament w cenie niższej o 15 proc.
Na tym nie koniec zmian na pl. Powstańców Warszawy. Następne miesiące miną na tworzeniu zielonego skweru, który ma stać się miejscem spotkań i wypoczynku. Teren nad parkingiem podzielony zostanie na trzy zielone obszary - Ogród Muzyki, Ogród Napoleona i tzw. Plac Pod Pergolami. Łącznie pojawi się tam 58 drzew.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi