Poczta Polska sprzedała gigantyczną działkę za ponad 100 mln zł. Deweloper złożył już dokumenty o rozbiórkę budynków


2023.02.21
Autor: Piotr Maślak
Na działce przy Sowińskiego 28 miała powstać inwestycja w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, jednak Poczta Polska sprzedała nieruchomość prywatnemu deweloperowi, który wybuduje na gigantycznym terenie na Woli osiedle budynków wielorodzinnych. Matexi złożyło już wniosek o pozwolenie na rozbiórkę obiektów.

W III kwartale 2022 roku doszło do sprzedania działki przy ulicy Sowińskiego 28 na warszawskiej Woli. Około 2,4-hektarowa nieruchomość została zakupiona przez stołecznego dewelopera - Matexi Polska. Sprzedającym była Poczta Polska, która otrzymała 113 mln zł. Była to największa transakcja w ostatnich latach.

Pierwotnie działka na rogu Wolskiej i Sowińskiego na Woli, na której Poczta Polska posiadała swoje centrum logistyczne, miała zostać przeznaczona pod Mieszkanie Plus. Jeszcze w 2017 roku, Andrzej Adamczyk (PiS), minister infrastruktury i budownictwa obiecywał, że powstanie tutaj osiedle tanich mieszkań. Nic z tego nie wyszło, a działka trafiła w ręce prywatnego dewelopera.

Jak pisze "Wyborcza" to nie koniec nieruchomościowych transakcji Poczty Polskiej w Warszawie. Państwowa instytucja szykuje się do sprzedaży nieruchomości przy ulicy Towarowej 5, w sąsiedztwie dworca Warszawa Główna.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę przy Sowińskiego osiedla wielorodzinnego z budynkami o wysokości do 30 metrów. Nowy właściciel działki o łącznej powierzchni ok. 2,39 ha złożył już wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków oraz infrastruktury technicznej - donosi "Property Insider". Matexi Polska nie udziela na tym etapie inwestycji szczegółowych informacji, ani nie udostępniła wizualizacji planowanej inwestycji.

Komentarze


 • Janusz
  Gość
  2023-02-22 12:12:25
  Kiedy do władzy dostaną się ludzie uczciwi dbający o interes społeczeństwa? Od xzasow PRL rządzące darmozjady uwlaszczaja się na naszych dobrach i tłumacza że to sprawiedliwość dziejową. A ekipa obecną to sitwa jakiej jeszcze nie było i tłumacza że tak suweren im wskazuje.

 • Puk puk
  Gość
  2023-02-22 21:54:48
  Sprzedała i komu to przeszkadza? Nie stracili. Można było spróbować partnerstwa z prywatną firmą i podbić zarobek. Deweloperzy wolą jednak nie wchodzić w spółki.

 • Ziemianin
  Gość
  2023-02-23 07:44:12
  Budują źle nie budują źle.
  Cóż, , Polak ma zawsze problem,...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.