Pierwsze od 20 lat budowane od nowa liceum w Warszawie

2022.06.23

Za blisko 35 mln zł powstaje nowoczesne liceum ogólnokształcące w dzielnicy Wesoła. W nowej placówce, której otwarcie zaplanowano na koniec 2023 roku będzie mogło się uczyć 600 uczniów.

Przy ulicy Słowackiego w Warszawie powstaje nowoczesne i proekologiczne liceum ogólnokształcące dla 600 uczniów. Placówka w Wesołej dysponowała będzie aulą widowiskową na ponad 200 miejsc, świetnie wyposażoną salą sportową o powierzchni 700 mkw. i siłownią oraz wewnętrznym patio.

Liceum Ogólnokształcące nr CLXIII w Wesołej będzie jednopiętrowym budynkiem oświatowym o powierzchni ponad 6 300 metrów kwadratowych. W obiekcie znajdą się sale dydaktyczne, audytorium z funkcją widowiskową na 229 miejsc, stołówka, a obok nowej szkoły mieściła się będzie sala sportowa o powierzchni 700 mkw. z siłownią.

Szkoła posiadała będzie wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. powietrzne pompy ciepła wspomagane kondensacyjnymi kotłami gazowymi, a na dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, które wspomagać będą zasilanie szkoły w energię elektryczną.

Budowa liceum w Wesołej trwa od listopada 2021 roku. W tym tygodniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Otwarcie nowej szkoły zaplanowano na koniec 2023 roku. Koszt inwestycji to prawie 34,5 mln zł. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro plus3-architekci Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Rembud.

Od 2018 roku Warszawa przeznaczyła na inwestycje w edukację ponad 1,3 mld zł. W planach jest jeszcze budowa 7 kolejnych szkół oraz 11 przedszkoli.

Źródło: Piotr Maślak, Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.