Olbrzymia inwestycja Ghelamco w Warszawie


2007.09.15
Belgijski deweloper Ghelamco zamierza wybudować na ponad 2 hektarowej działce, w pobliżu hotelu Hilton w centrum Warszawy, dwie wieże.

Lokacja w której mają stanąć w ostatnich latach bardzo zyskała na atrakcyjności. W ciągu 10 lat wartość ziemi w tym miejscu zdrożała 10-krotnie i sięga nawet do 3000 euro za metr kwadratowy.

Pierwsza wieża będzie miała 117 500 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Druga z wież będzie miała charakter wielofunkcyjny. W górnej części będzie 76 250 metrów kwadratowych luksusowych mieszkań. Natomiast na pierwszych 14-u kondygnacjach znajdować się będzie 50 680 metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Kompleks będzie dysponował podziemnym 5-kondygnacyjnym garażem o powierzchni 86 000 metrów kwadratowych. Cały projekt będzie nosił nazwę Art Park i będzie miał łączną powierzchnię 330 000 metrów kwadratowych. Wieża mieszkalna nazywać się będzie Chopin Tower. Za projekt odpowiedzialna będzie belgijska firma architektoniczna M.&J-M Jaspers - J. Eyers & Partners. Budowa obu wież ma się zacząć tej jesieni.

Firma Ghelamco ma także w planach budowę kolejnych pięciu wież w Warszawie. Posiadają już ziemie pod te inwestycje. Budynki maja także pozwolenie na budowę. Wysokość kolejnych wież będzie się wahać między 120 a 280 metrów, czas ich realizacji zależy od koniunktury na rynku. Bank ziemi jakim dysponuje firma w Polsce sięga 300 hektarów, jest to połowa wszystkich ziem jakimi dysponuje firma w Europie.

Tego lata Ghelamco sprzedała ING Real Estate dwa biurowce. Transakcja - Prosta Office Centre oraz Trinity Park II - warta 167 milionów euro obejmuje dwa budynki zlokalizowane w Warszawie.

Ghelamco jest międzynarodową firmą deweloperską specjalizująca się w budowie budynków biurowych, centrów dystrybucyjnych oraz budynków apartamentowych. Firma prowadzi działalność głównie w Polsce, Belgii, Francji i Holandii. W 2005 roku rozpoczęła działalność także w Rosji i na Ukrainie. Firma została utworzona w Belgii w roku 1985 przez Paula Gheysensa i obecnie zatrudnia ponad 170 osób.

Komentarze


  • gość-szlam
    Gość
    2007-09-16 13:44:00
    Gratuluję - mam nadzieję, że wybuduja to cacko.

  • gość-Suluger
    Gość
    2007-09-16 18:05:00
    To chyba najpewniejszy wiezowiec ponad 200 metrowy w Warszawie. Libeskinda bedzie mial przeciez neicale 200, a wieza Lilium jest we wczesnej fazie planowania. Szkoda ze nie bedzie mial ponad 300 metrow bo bysmy mieli najwieksza wieze w Europie kontynentalnej nie liczac Moskwy

  • gość-gość
    Gość
    2007-09-17 13:35:00
    niestety jak to z tym bywa... śmiem wątpić... jak z PKP/Wartą, ale kibicuję i trzymam kciuki...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.