Ogromna część gastronomiczna w SOHO by Yareal. Rusza komercjalizacja projektu

2021.03.01

Ruszyła komercjalizacja części gastronomiczno-usługowo-handlowej w największej inwestycji mieszkaniowej w historii Yareal, która łączyła będzie zrewitalizowane poprzemysłowe zabytki z nową zabudową. Sercem projektu jest 200-metrowa zielona oś parkowa.

Yareal rozpoczął komercjalizację pierwszych lokali, które stanowiły będą część komercyjną wielofunkcyjnego kompleksu SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku. W ramach inwestycji powstanie kilkadziesiąt punktów usługowych, kawiarni i sklepów, a także duża hala z szeroką ofertą m.in. lokali gastronomicznych. Komercjalizacją projektu zajmuje się firma Apsys Polska.

SOHO by Yareal to obecnie największa inwestycja mieszkaniowa w historii firmy, która docelowo zaoferuje około 900 mieszkań i apartamentów oraz przestrzenie usługowe. Kompleks zlokalizowany jest w pozbawionym ruchu samochodowego kwartale ulic Mińskiej, Chodakowskiej, Żupniczej i Bliskiej, obok planowanej stacji metra „Mińska”. SOHO by Yareal, które powstaje w kilku etapach zajmie powierzchnię ponad 5 hektarów w dzielnicy Praga Południe.

Na parterach kilkunastu budynków zaplanowano w sumie kilkadziesiąt lokali gastronomiczno-usługowo-handlowych, z czego jedną trzecią stanowiły będą lokale gastronomiczne, skupione w nowoczesnej hali zlokalizowanej od strony ul. Mińskiej. Centralną częścią kompleksu będzie 200-metrowa zielona oś parkowa biegnąca ze wschodu na zachód inwestycji. Po jej obu stronach, wśród dorodnej zieleni i zabytkowych postindustrialnych budynków będą funkcjonowały kafejki, restauracje, a także sklepy, punkty rzemieślnicze, lokale oferujące m.in. usługi i wyposażenie wnętrz.

Za kilka miesięcy zakończy się realizacja pierwszego z budynków. W wakacje oddanych ma zostać ponad 130 mieszkań. W drugiej połowie bieżącego roku ruszy budowa kolejnych blisko 180 mieszkań w budynku Soho 16, w którym nabywców znalazło już blisko 40% lokali.

SOHO by Yareal to docelowo 10 budynków wielorodzinnych z mieszkaniami i apartamentami. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia HRA. Całość inwestycji ma powstać w ciągu około pięciu lat.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.