Nowy wieżowiec na mapie Warszawy. Ponad 130-metrowy niebotyk stanie w miejscu biurowca Atrium


2022.11.18
Autor: Piotr Maślak
Strabag Real Estate zaprezentował szczegóły oraz wizualizacje nowego wieżowca Upper One, który wybudowany zostanie w miejsce biurowca Atrium International u zbiegu Al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej w centrum Warszawy.

Upper One to nazwa nowego kompleksu wysokościowego, jaki firma Strabag Real Estate zrealizuje w miejsce starego biurowca Atrium International w centrum Warszawy. Budynek biurowy u zbiegu Al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej wraz z początkiem 2023 roku zostanie wyburzony. Inwestor posiada już pozwolenie na rozbiórkę i budowę nowej inwestycji. Generalnym wykonawcą prac rozbiórkowych została spółka Strabag, która zakończy wyburzenia w III kwartale 2023 roku.

W jego miejsce powstanie 34-kondygnacyjny biurowiec oraz 17-kondygnacyjny hotel o łącznej powierzchni biurowej na poziomie 35 900 metrów kwadratowych i około 11 000 mkw. przestrzeni hotelowej. Wieża biurowca osiągnie wysokość 131,5 metra, natomiast hotelowa około 55 m. Projekt architektoniczny kompleksu Upper One przygotowała pracownia Medusa Group. W najbliższym czasie nowy projekt STRABAG Real Estate będzie jedynym biurowcem w budowie zlokalizowanym w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu.

Upper One znajduje się na zamknięciu widoku południowej osi alei Jana Pawła II, która stopniowo odgina się w kierunku północnym od Ronda ONZ. Lokalizacja ta była dla nas inspiracją dla zaprojektowania „żywej” fasady południowej wypełnionej szklanymi windami, które będąc w ruchu ujawnią funkcję budynku. Szklana fasada będzie skromna a zarazem elegancka. Jej płaszczyzny zostały przełamane w postaci zakrzywionych wertykalnych pasów, łamiących dosłowność odbić okolicy oraz wzmacniających smukłość budynku. Jako projektanci mamy nadzieję, że obiekt wpisze się we współczesny krajobraz Warszawy i będzie jego nieodzowną częścią
powiedział: architekt Łukasz Zagała, współwłaściciel pracowni Medusa Group

Nowoczesny biurowiec dysponował będzie trzema wejściami, ośmioma windami typu double-deck (trzy wewnętrzne i pięć przeszklonych), tarasami zewnętrznymi na najwyższych piętrach, a także podziemną halą garażową na 219 stanowisk, w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych.

W ramach budowy kompleksu Upper One powstaną także nowe piesze szlaki komunikacyjne łączące al. Jana Pawła II z ul. Ciepłą i osiedlem za Żelazną Bramą. Inwestycja przejdzie certyfikację w systemach: LEED Platinum, WELL Building Standard oraz „Obiekt bez barier” Fundacji Integracja.

Całość ma być gotowa w 2026 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.