Nowy parking publiczny w Warszawie. Prawie 400 miejsc parkingowych


2023.03.20
Autor: Bartosz Motorek
Na terenie kompleksu biurowego Wola Center, należącego do funduszu Hines European Value Fund (HEVF 1), otwarty został parking publiczny, mieszczący do 370 pojazdów. Część miejsc dedykowana jest najemcom biurowca, a część jest ogólnodostępna.

Nowy parking, jakie opłaty?


Średnia stawka za godzinę parkowania wynosi 6 zł, a na terenie parkingu zewnętrznego znajdują się dwa parkometry umożliwiające płatność bezgotówkową. Parking podziemny wyposażony jest w czytniki tablic rejestracyjnych oraz kody QR, które umożliwiają szybki i łatwy wjazd na teren parkingu. Firma CARPARK jest odpowiedzialna za obsługę parkometrów, a wkrótce NaviParking udostępni aplikację do rezerwacji miejsc online z możliwością przedpłaty.

Podziemna hala garażowa posiada także dziewięć miejsc do ładowania pojazdów elektrycznych – 6 stacji o mocy 22 kWh oraz 3 stacje DC umożliwiające szybkie ładowanie.

Nowy parking publiczny to łącznie 370 miejsc postojowych, z których 121 to stanowiska ogólnodostępne, a z pozostałych mogą korzystać najemcy Wola Center.

Firmy i jednostki samorządowe coraz częściej wybierają warszawską Wolę na lokalizację swoich biur, czego dowodem jest stałe zainteresowanie wynajmem powierzchni w naszym kompleksie, objawiające się nowymi umowami najmu lub zwiększeniem powierzchni zajmowanych przez obecnych najemców. Ta popularność powoduje wzrost zapotrzebowania na miejsca postojowe, któremu wyszliśmy naprzeciw otwierając parking publiczny. Jest to ułatwienie nie tylko dla najemców Wola Center, ale także dla okolicznych mieszkańców i osób, które tu pracują lub załatwiają swoje sprawy w pobliżu. Dla firmy Hines niezwykle ważne jest podejmowanie zrównoważonych inicjatyw, które mogą przyczynić się do lepszego funkcjonowania obiektów, a jednocześnie pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne. Dlatego na naszym nowym parkingu dostępnych jest aż 9 ładowarek dla pojazdów elektrycznych
powiedział: Rafał Lisak, Asset Manager w Hines

Nowoczesny biurowiec na Woli


Wola Center to kompleks biurowo-usługowy o łącznej powierzchni 34 930 metrów kwadratowych, w którym znajduje się także przestrzeń coworkingowa. Najemcy mają do dyspozycji rozbudowaną infrastrukturę rowerową, patio, a także zielone tarasy. Biurowiec zlokalizowany jest w dzielnicy Wola, na działce przy ulicy Przyokopowej 33. Wola Center w grudniu 2022 roku otrzymała certyfikat BREEAM In-Use „Outstanding”, osiągając najwyższy wynik w Polsce i drugi najwyższy wynik spośród dwunastu obiektów biurowych z całej Europy.

Komentarze


  • ZDM rowerowy
    Gość
    2023-03-21 13:49:44
    Super w całym mieście ZDM zlikwidowal tysiące miejsc parkingowych plus kilometry zwężanych dróg. Jest się z czego cieszyc

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.