Nowa lokalizacja Teatru Żydowskiego w Warszawie

2021.07.21

Poznaliśmy pracownię, która zaprojektuje nową siedzibę dla Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Od 2016 roku roku Teatr Żydowski prowadzi swoją działalność bez stałej siedziby, jednak wkrótce ma się to zmienić. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta rozstrzygnął właśnie postępowanie na wybór pracowni architektonicznej, której zadaniem będzie zaprojektowanie nowej siedziby dla Teatru.

Nieruchomość przy ulicy Kasprzaka 22 została zakupiona przez Miasto w 2019 roku i to tutaj mieściła się będzie nowa scena Teatru Żydowskiego. Projekt przygotuje pracownia Biuro Architekt Kaczmarczyk s.c. z Suchej Beskidzkiej. Do tej pory w budynku znajdującym się przy wspomnianej ulicy mieścił się Teatr na Woli.

Inwestycja zakłada modernizację dużej sceny, a także budowę małej sceny oraz pomieszczenia zaplecza teatralnego oraz powierzchni, która dedykowana będzie pod działalność Centrum Kultury Jidysz.

Teatr Żydowski działa w Warszawie od 1955 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Arek
    Gość
    2021-07-23 20:44:24
    No to niezły biznes miasto zrobiło... Najpierw Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce sprzedało siedzibę teatru przy pl. Grzybowskim na biurowiec. Teatr miał się znajdować w tym biurowcu. Więc pieniążki za siedzibę Teatru wzięte, a nowy teatr ma ufundować miasto. No to gdzie są te pieniądze?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.