Nawet czterogwiazdkowy hotel stanie na Woli w Warszawie

2015.07.16

Na początku przyszłego roku rozpocząć ma się budowa 15-kondygnacyjnego budynku hotelowego, który powstanie na działce u zbiegu ulic Żelaznej, Złotej i Twardej na warszawskiej Woli. Hotel funkcjonować ma pod szyldem dużej międzynarodowej sieci. Inwestorem jest spółka UBM Polska.

Pierwotnie nieruchomość należała do firmy Samko Inwestycje, ale spółka odsprzedała teren. Nowym właścicielem jest UBM Polska, który planuje wybudować hotel dużej międzynarodowej sieci.

Na działce u zbiegu ulic Żelaznej, Złotej i Twardej powstanie 15-kondygnacyjny budynek z 250 pokojami hotelowymi i 2-kondygnacyjną podziemną halą garażową na 37 stanowisk. Parter obiektu zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe. Hotel będzie miał powierzchnię użytkową wynoszącą 14,2 tys. mkw., a kubatura inwestycji wyniesie ponad 46 tys. mkw.

Jak dowiedział się portal Eurobuild, hotel będzie klasy ekonomicznej, trzy- lub czterogwiazdkowy.

Teren inwestycji został już ogrodzony przez inwestora. Pierwsze prace mają ruszyć w I kwartale 2016 roku i potrwają do I kwartału 2018 roku. Nad nowym projektem architektonicznym pracuje pracownia DanProjekt Plus z Warszawy.

Źródło: Nowa Warszawa/Eurobuild

Inne wiadomości o Holiday Inn Warszawa-City Center, UBM Development Polska, Danprojekt Plus

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.