Na Wiejskiej w Warszawie ruszyła budowa nowego budynku

2016.02.02

Rozpoczęły się prace budowlane na działce u zbiegu ulic Wiejskiej i Pięknej w Warszawie, gdzie powstanie 23-metrowy budynek komisji sejmowych. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Warbud, która zrealizuje zadanie w ciągu dwóch lat.

Budynek komisji sejmowych będzie miał sześć kondygnacji, a w najwyższym swoim punkcie sięgnie 23 m. Pod obiektem znajdzie się 2-kondygnacyjna hala garażowa. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie około 9000 metrów kwadratowych. Nowy budynek, firma Warbud realizuje w miejscu obecnego parkingu samochodowego.

W obiekcie, który stanie u zbiegu ulic Wiejskiej i Pięknej, odbywały się będą m.in. posiedzenia komisji sejmowych. W nowym gmachu mieściło się będzie dziewięć sal komisyjnych oraz 64 pomieszczenia służące do pracy posłów.

Budynek komisji sejmowych ma być połączony z budynkiem K za pomocą specjalnego podziemnego łącznika.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud, która podpisała umowę o wartości 96,8 mln zł. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na wiosnę 2018 roku.

Źródło: Onet Wiadomości

Inne wiadomości o Budynek Komisji Sejmowych, Warbud, Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.