Most na Wilanowie. Miasteczko Wilanów zyskało nowy wjazd

2021.09.16

Oddany został do użytkowania most przez Potok Służewiecki w dzielnicy Wilanów w Warszawie. Inwestycja została zrealizowana przez Grupę Robyg i ZDM.

ZDM i Grupa Robyg oddali do użytku nowy most przez Potok Służewiecki na warszawskim Wilanowie. Inwestycja stworzyła nowy wjazd do Miasteczka Wilanów, a także połączyła ulicę Sarmacką ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy.

Za przedłużenie ulicy Sarmackiej i budowę mostu nad potokiem wraz z ciągami dla pieszych oraz przejazdem rowerowym odpowiada Grupa Robyg, natomiast przebudową skrzyżowania zajął się ZDM.

Przepust z ulicy Sarmackiej w aleję Wilanowską jest nowym korytarzem, otwierającym Miasteczko Wilanów we wszystkie strony. Wszystko za sprawą tego, że nowa ulica daje możliwość jazdy we wszystkich kierunkach. Także odcinek drogi, który korkował się w godzinach szczytu, ma w końcu alternatywę wjazdu i wyjazdu. Mam nadzieję, że inwestycja okaże się pomocna dla kierowców oraz mieszkańców Wilanowa – powiedział Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów.

Nowy most w Wilanowie składa się z jezdni z jednym pasem w każdą stronę, przedzielonych pasem z kostki. Przejazd rowerowy znajduje się po zachodniej stronie przeprawy, będący przedłużeniem drogi rowerowej na Sarmackiej i łączy się z ciągiem po południowej stronie potoku. Po obu stronach jezdni znajduje się zieleń i chodniki. Na południe od przeprawy wytyczono przejście dla pieszych i przejazd rowerowy w ciągu popularnej trasy wzdłuż potoku.

Z kolei przebudowa skrzyżowania al. Wilanowskiej z ul. Kosiarzy pozwoliła na podłączenie do niego ul. Sarmackiej. Skrzyżowanie ma przejścia dla pieszych z sygnalizacją z każdej strony. Zachodnią stroną skrzyżowania jest poprowadzona droga rowerowa od ulicy Sarmackiej, która łączy się z trasą po północnej stronie al. Wilanowskiej.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Bobi
  Gość
  2021-09-16 17:18:35
  Caly wyjazd rano i po 15 stoi

 • feelek
  Gość
  2021-09-17 15:25:25
  most W Wilanowie.
  Pałac w Wilanowie.
  Mieszkam w Wilanowie.

 • Były mieszkaniec Sarmackiej
  Gość
  2021-09-17 17:03:35
  A samochody dalej wszyscy parkują pod kątem 45 stopni zamiast równolegle do drogi? Ciężko będzie przejechać.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.