Modernizacja torów na Marszałkowskiej na finiszu. Tramwaje wrócą jesienią 2025 roku
Na warszawskiej Marszałkowskiej prace przy modernizacji torowiska wkraczają w finałową fazę. W tym tygodniu ułożone zostaną ostatnie szyny. To część projektu „Zielona Marszałkowska”, który nie tylko poprawi komfort podróży tramwajami, ale także wprowadzi nową zieleń i bezpieczniejsze rozwiązania dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców.
Przebudowa torów na jednym z kluczowych odcinków Marszałkowskiej w Warszawie postępuje zgodnie z planem. Wykonawca inwestycji, firma Balzola Polska, kończy układanie ostatnich fragmentów szyn i rozpoczął montaż sieci trakcyjnej.
Roboty obejmują kilometrowy fragment pomiędzy ulicą Widok a przystankiem Królewska. Modernizacja prowadzona jest w ramach projektu „Zielona Marszałkowska”, którego celem jest nie tylko poprawa stanu infrastruktury tramwajowej, ale także stworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców i użytkowników ulicy.
fot. Tramwaje Warszawskie
Po zakończeniu prac torowisko zyska dodatkowe funkcje. Między Królewską a Świętokrzyską pojawi się rozchodnik, a na odcinku od Świętokrzyskiej do ulicy Widok zastosowane zostaną prefabrykowane płyty z kostką granitową. Rozwiązanie to umożliwi przejazd pojazdów uprzywilejowanych - karetek czy straży pożarnej.
Dodatkowo powstaną pasy separacyjne przeznaczone pod zieleń wysoką i niską, którą w kolejnym etapie nasadzi Zarząd Dróg Miejskich. Przewidziano także nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe przy ulicach Sienkiewicza i Złotej. W tych miejscach zostaną wdrożone zmiany organizacji ruchu dla kierowców - pojawią się m.in. lewoskręty i możliwość zawracania.
Równolegle prowadzone są prace utrzymaniowe w rejonie Ogrodu Saskiego. Obejmują one wymianę zużytych elementów torowiska, w tym szyn i podkładów, oraz zagęszczenie podsypki. Dzięki temu przejazdy tramwajów będą płynniejsze i cichsze.
Według harmonogramu tramwaje powrócą na Marszałkowską 13 października 2025 roku.
Przebudowa torów na jednym z kluczowych odcinków Marszałkowskiej w Warszawie postępuje zgodnie z planem. Wykonawca inwestycji, firma Balzola Polska, kończy układanie ostatnich fragmentów szyn i rozpoczął montaż sieci trakcyjnej.
fot. Tramwaje Warszawskie
Po zakończeniu prac torowisko zyska dodatkowe funkcje. Między Królewską a Świętokrzyską pojawi się rozchodnik, a na odcinku od Świętokrzyskiej do ulicy Widok zastosowane zostaną prefabrykowane płyty z kostką granitową. Rozwiązanie to umożliwi przejazd pojazdów uprzywilejowanych - karetek czy straży pożarnej.
Równolegle prowadzone są prace utrzymaniowe w rejonie Ogrodu Saskiego. Obejmują one wymianę zużytych elementów torowiska, w tym szyn i podkładów, oraz zagęszczenie podsypki. Dzięki temu przejazdy tramwajów będą płynniejsze i cichsze.
Według harmonogramu tramwaje powrócą na Marszałkowską 13 października 2025 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA