Modernizacja jednego z największych kompleksów biurowych na Mokotowie. Zmienią m.in. parking w ogólnodostępny park


2022.11.21
Autor: Piotr Maślak
Trwa gruntowna modernizacja kompleksu biurowego Marynarska Business Park na Mokotowie. W ramach inwestycji 6 000 mkw. betonowego parkingu zewnętrznego zamieni się w ogólnodostępny park. To nie koniec zmian w jednym z największych tego typu kompleksów w dzielnicy Mokotów.

Modernizacja kompleksu biurowców Marynarska Business Park na Mokotowie przebiega ze szczególną dbałością o zrównoważony rozwój zgodnie z aspektami ESG. W ramach inwestycji przebudowane zostaną przestrzenie wspólne budynków, a także teren zewnętrzny, gdzie 6 000 mkw. betonowego parkingu zewnętrznego zamieni się w ogólnodostępny park. Właścicielem mokotowskiego parku biurowego jest Syrena Real Estate i PineBridge Benson Elliot.

W pierwszej kolejności został przeprowadzony audyt efektywności energetycznej, który pokazał, że najbardziej znaczące ulepszenia, jakie można wdrożyć w biurowcach dotyczą systemu HVAC. Dlatego zdecydowano się na wprowadzenie szeregu rozwiązań w wentylacji oraz klimatyzacji mających realny wpływ zarówno na komfort przebywania w biurowcach, jak również na wydajność energetyczną i tym samym niższe koszty eksploatacji budynków.

Największe zmiany widoczne będą na zewnątrz kompleksu Marynarska Business Park, gdzie 6 000 mkw. betonowy parking zamieni się w park z przyjazną dla ekosystemu rodzimą zielenią. Zasadzonych zostanie 12 gatunków drzew o początkowej wysokości ok. 3 metrów oraz 96 rodzajów krzewów. Będzie to nowy dziedziniec wyróżniał będzie się zielonymi wzniesieniami, między którymi pojawią się strefy relaksu oraz instalacja wodna w postaci fontanny i przepływającego po terenie strumyka.

Na terenie kompleksu pojawi się otwarty pawilon zbudowany częściowo z elementów pochodzących z recyklingu z zielonym dachem służący jako miejsce spotkań i wydarzeń. Pawilon będzie pełnił funkcję edukacyjną związaną z ekologią i właściwym gospodarowaniem wodą. Marynarska Business Park wyposażona zostanie w system retencji deszczówki oraz elementy infrastruktury angażujące najemców i lokalną społeczność do działań na rzecz ochrony wodnych ekosystemów. Klimatu patio dopełni designerskie oświetlenie w formie ringów.

Nowy dziedziniec zostanie wyłączony z ruchu samochodowego. Dodatkowo pojawią się ekrany odgradzające kompleks od ruchliwej ulicy Marynarskiej. Będzie się po nich piąć zieleń, która dodatkowo spełni też funkcję antysmogową.

Metamorfozę przejdzie także hol wejściowy każdego z czterech biurowców kompleksu. Lobby ma stać się nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem do spotkań i pracy. Główna recepcja kompleksu zlokalizowana zostanie w biurowcu B usytuowanym od ulicy Taśmowej. Wspólnym elementem dekoracyjnym łączącym wszystkie hole wejściowe będą oryginalne, spójne wielkoformatowe rzeźby.

Za projekt metamorfozy kompleksu odpowiada Pracownia Architektoniczna MJZ, projekt zieleni opracowało iGreen Architektura Krajobrazu, projekt wnętrz to dzieło Łoskiewicz Studio. Przebudową zajmuje się Grupa Reesco, a za project management cmT. Prace remontowe i modernizacyjne potrwają do II kwartału 2023 roku.

W biurowcu B zaprojektowane zostało także nowoczesne centrum konferencyjne. Na 250 mkw. najemcy będą mieli do dyspozycji 4 sale konferencyjne, pokój dla rodzica z dzieckiem oraz kuchnię. Zorganizowana została tu sala fitness do ćwiczeń, z której już teraz można korzystać indywidualnie lub w grupach. W budynku B pojawi się nowoczesne centrum konferencyjne o powierzchni 250 mkw. z czterema salami konferencyjnymi, pokojem dla rodzica z dzieckiem oraz kuchnia. Zorganizowana została tu sala fitness do ćwiczeń. W planach jest także poszerzenie oferty gastronomicznej biurowca.

Marynarska Business Park to kompleks czterech biurowców, które oferują łącznie 46 000 mkw. powierzchni użytkowej, na której swoje siedziby mają takie firmy jak: Accord, Colgate, Daikin Europe, Eurocash, Ford, JDE, Oceanic, S.C Johnson, Sitel oraz WDX.

Komentarze


  • Matt
    Gość
    2022-11-29 18:08:51
    Ale g**niane te kraty od Marynarskiej, z poziomu przechodnia będzie to wyglądać gorzej jak było przed remontem. Czemu nie posadzą tam drzew po prostu...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.