Marvipol sprzedał lokale mieszkalne firmie Heimstaden w centrum Warszawy


2022.09.16
Autor: Bartosz Motorek
Jeden z największych podmiotów na europejskim rynku najmu instytucjonalnego zakupił od Grupy Marvipol prawie 150 lokali w wielofunkcyjnym kompleksie nowoczesnych budynków Unique Tower przy Grzybowskiej w centrum Warszawy.

Grupa Marvipol sfinalizowała transakcję sprzedaży 138 lokali mieszkalnych oraz 2 lokali użytkowych w wieży D budynku Unique Tower. Nowym właścicielem jest jeden z największych podmiotów na europejskim rynku najmu instytucjonalnego - Heimstaden Poland. Łączna powierzania objętych transakcją mieszkań wynosi ponad 5 600 mkw. W portfolio Heimstaden znalazły się jednopokojowe studia, przestronne mieszkania, apartamenty z pięknymi widokami na stolicę, a także 50 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Wszystkie lokale są gotowe do zamieszkania i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów. Mieszkania i apartamenty zostały wyposażone m.in. w klimatyzację, wygodne meble oraz wysokiej klasy sprzęt AGD.

Umowa jest kontynuacją porozumienia, jakie na początku 2021 roku oba podmioty zawarły w ramach umowy przedwstępnej, na podstawie których Heimstaden zobowiązał się do nabycia 668 lokali w trzech inwestycjach realizowanych przez Marvipol Development: Moko Botanika, Unique Tower oraz Studio Okęcie.

Bardzo się cieszę, że mogliśmy sfinalizować kolejny po Moko Botanice kontrakt, tym razem dotyczący inwestycji z segmentu premium. Unique Tower to wyjątkowy kompleks, zlokalizowany pod jednym z najbardziej pożądanych adresów w Warszawie, w sercu Centralnego Obszaru Biznesu (COB)
powiedział: Grzegorz Kawecki, wiceprezes zarządu Marvipol Development S.A.

Unique Tower to kompleks wielofunkcyjny zlokalizowany przy ulicy Grzybowskiej 49 w Warszawie, który oddany został do użytku pod koniec 2021 roku. W najwyższym, prawie 100-merowym budynku znajdują się apartamenty mieszkalne klasy premium oraz apartamenty inwestycyjne w ramach Royal Tulip Warsaw Apartments, wykończone i wyposażone w 5-gwiazdkowym standardzie, przeznaczone na krótko- i długoterminowe pobyty. Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia ARPES Piotr Schneider.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.