Ma 160 metrów wysokości i jeszcze urośnie. The Bridge to najwyższy budynek, jaki jest obecnie budowany w Polsce


2024.01.18
Autor: Bartosz Motorek
Trwa budowa jednego z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej. W biznesowym centrum Warszawy powstaje The Bridge, który osiągnął już wysokość 160 metrów.

Największa inwestycja biurowa w stolicy


W biznesowym centrum Warszawy, na działce zlokalizowanej na styku ulic Towarowej, Grzybowskiej i placu Europejskiego powstaje nowy wieżowiec firmy Ghelamco. The Bridge to obecnie najwyższy budynek, jaki budowany jest w Polsce, a zarazem jeden z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ukończona betonowa konstrukcja pięter biurowych


Konstrukcja wieżowca The Bridge osiągnęła już poziom 40. piętra, a to oznacza, że inwestycja ma już 160 metrów wysokości. Obecnie trwa realizacja kondygnacji technicznych, z którymi biurowiec będzie mierzył aż 174 metry. Będą one lekko cofnięte względem pozostałych pięter kształcie, nadającymi sylwetce wieżowca smukłości. Równolegle wykonawca prowadzi montaż elewacji. Jego dolne kondygnacje pokryły się zróżnicowanymi pod względem kształtu i przezierności panelami, a na części z nich pojawiły się charakterystyczne żyletki. Budynek z każdej strony będzie wyglądać inaczej dzięki licznym przełamaniom bryły, które zdynamizują jego architekturę.

The Bridge zaoferuje łącznie 47 000 mkw., nowoczesnej przestrzeni do pracy. Na 40 piętrze wieżowca zaplanowano podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy. Ponadto biurowiec posiadał będzie około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, a także specjalny parking dla jednośladów elektrycznych z punktami do ładowania. Łącznie dla miłośników jednośladów przewidziano blisko 150 miejsc rowerowych wraz z niezbędną infrastrukturą.

Ekologia i komfort pracy na pierwszym miejscu


Nowy biurowiec w Warszawie będzie wyposażony w wiele prośrodowiskowych rozwiązań, w tym akie jak niskoemisyjność, energooszczędność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii służących zdrowiu i komfortowi pracy. The Bridge posiadał będzie certyfikaty SmartScore i WiredScore na najwyższym możliwym poziomie Platinium. Wieżowiec stanie się neutralny energetycznie i zasilany w 100 proc. czystej energii. Obiekt wykorzystywać będzie ultra-energooszczędny i innowacyjny Building Energy Management System, zainstalowany w celu monitorowania i zarządzania parametrami energetycznymi budynku.

Prace trwają też na historycznym gmachu Bellony, który będzie częścią biurowego kompleksu. Wyeksponowany i poddany pieczołowitej renowacji zostanie zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Oba budynki będą posiadały przestronne, wysokie na trzy kondygnacje wspólne lobby. Dzięki temu The Bridge stanie się miejscem, w którym przeszłość płynnie łączy się ze współczesnością. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.

Za projekt architektoniczny odpowiada renomowana holenderska pracownię architektoniczna UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT. Całość ma być gotowa w pierwszym kwartale 2025 roku.

Oprócz budowy wieżowca, prowadzone są również prace na historycznym gmachu Bellony, który stanie się częścią kompleksu. Oba budynki będą posiadały przestronne, wysokie na trzy kondygnacje wspólne lobby.

Komentarze


  • Tropiciel
    Gość
    2024-01-18 11:50:39
    Chyba nie do końca prawda. Ten budowany w Rzeszowie ma mieć 181 metrów.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.