Lubartowska 20 – replika kamienicy wychodzi ponad ziemię

2018.09.27

Trwają prace przy budowie repliki modernistycznej kamieniczki na warszawskiej Pradze Południe reprezentującej trendy w architekturze z przełomu XIX i XX wieku. Inwestorem jest holding NC Investment.

Przy Lubartowskiej 20 na Pradze Południe powstanie budynek, którego północna elewacja zetknie się z elewacją południową kamienicy przy Lubartowskiej 22, powstałej w 1934 roku. Obiekt ten także przechodzi obecnie rewitalizację i wzmocnienie na koszt inwestora Lubartowskiej 20. Po zakończeniu obu inwestycji, budynki stworzą harmonijną i bardzo estetyczną całość.

Obecnie na działce, na której powstaje nowy budynek, zdjęte zostały rozpory oraz oczepy z palisady i ścianki berlińskiej. Wybetonowane są ściany fundamentowe, płyta stropowa poziomu zero i rozpoczynają się piony ścian i słupów parteru.

Replika kamienicy będzie wymagała zatrudnienia fachowców różnych mniej spotykanych dziś branż pracujących w dziedzinie budownictwa i dobór odpowiednich specjalistów już trwa. Chodzi głównie o prace wykończeniowe w stylu kamienic z okresu międzywojennego. Osiągnięcie stanu surowego zamkniętego planowane jest przed nadejściem mrozów. W sprzyjających warunkach atmosferycznych byłoby także możliwe rozpoczęcie już w tym roku pierwszych robót nad elewacją kamienicy. O dwa drzewa sąsiadujące z budową dba firma Aspiracje Ogrodowe. Drzewa otrzymały od inwestora swoje układy irygacyjne, są zabezpieczone i pielęgnowane, nawadniane i zasilane preparatami witaminowymi.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Lubartowska 20

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.