Litewski podmiot debiutuje na polskim rynku i kupuje biurowiec w Warszawie


2023.03.01
Autor: Bartosz Motorek
Kupno biurowca Celebro w Warszawie to debiut litewskiego podmiotu zarządzającego aktywami na polskim rynku.

Eika Real Estate Fund, reprezentowany przez Eika Asset Management, to litewski podmiot zarządzający aktywami, którego portfel składa się głównie z nieruchomości zdywersyfikowanych w różnych segmentach rynku, znajdujących się na Litwie. Kupno stołecznego biurowca to debiut na polskim rynku i coraz śmielsze inwestycje w naszej części Europy. Avison Young reprezentował w transakcji sprzedającego, firmę White Stone Development. Kupujący korzystał z usług doradczych Eversheds Sutherland oraz JLL.

Celebro to warszawski budynek biurowy oferujący około 7 200 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia klasy A. W pełni skomercjalizowany biurowiec jest siedzibą dla firmy Avon. W części budynku znajduje się ośrodek badań klinicznych najemcy Pratia z grupy Neuca. Biurowiec, który wybudowany został w 2019 roku, znajduje się przy ulicy Gładkiej 22 i posiada certyfikat BREEAM New Construction Very Good. Za projekt architektoniczny Celebro odpowiada biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates.

Viktorija Orkine, CEO w Eika Asset Management: “Cieszymy się z finalizacji tej transakcji, która jest naszą pierwszą inwestycją na polskim rynku. Po zbudowaniu silnego portfolio na Litwie, zdecydowaliśmy o rozszerzeniu naszego zakresu terytorialnego. Zrealizowaliśmy już pierwsze inwestycje na Słowacji i Łotwie. Postrzegamy polski rynek nieruchomości jako silny i stabilny, dlatego rozważamy tutaj kolejne możliwości inwestycyjne.”

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.