Kluczowy najemca z Doliny Krzemowej w biurowcu LIXA w Warszawie

2022.05.11

Amerykańska firma Snowflake wynajęła aż jedną trzecią powierzchni biurowej w nidawno oddanym do użytku biurowcu LIXA C w Warszawie. Jest to flagowa inwestycja Yareal w Polsce.

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych firma Snowflake, specjalizuje się w zaawansowanych rozwiązaniach chmurowych w oparciu o najnowocześniejszą architekturę. Nową siedzibą "chmurowego" giganta stał się jeden z biurowców kompleksu LIXA w Warszawie, realizowanego przez firmę Yareal Polska,

W budynku biurowym LIXA C, Snowflake wynajął łącznie ponad 7 000 mkw. przestrzeni do pracy na dwóch piętrach, co stanowi jedną trzecią całej powierzchni w biurowcu. Podpisanie umowy na 10 lat sprawia, że budynek LIXA C jest skomercjalizowany w 60 proc. W negocjacjach z deweloperem firma Snowflake była reprezentowana przez ekspertów z firmy doradczej CBRE.

W nowej siedzibie wywodzącej się z Doliny Krzemowej firmy będą pracowali specjaliści warszawskiego centrum inżynieryjnego.

Kompleks LIXA to największa inwestycja biurowa w historii Yareal, która budowana jest w sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Oddane do użytku zostały już dwa pierwsze biurowce. Docelowo projekt zakłada realizację pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

W przygotowaniu są dwa ostatnie biurowce wraz z kolejnym ogrodem oraz z 150-metrowym pieszym pasażem LIXA City Gardens, w którym będą funkcjonowały liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.