Jest zwycięzca konkursu na modernizację i rewitalizację budynku Muzeum Powstania Warszawskiego

2018.11.21

Nizio Design International wygrał konkurs na modernizację i rewitalizację budynku Muzeum Powstania Warszawskiego - wyniki ogłoszono 19 listopada br.

W lipcu br. ogłoszony został konkurs na modernizację i rewitalizację budynku Muzeum Powstania Warszawskiego oraz terenu muzeum. Dnia 19.listopada jury uznało, że zwyciężył projekt pracowni architektonicznej Nizio Design International.

Głównym założeniem tego konkursu była zmiana budynku muzeum od ul.Targowej, a zmiana ta polegać ma na umożliwieniu odwiedzającym wejścia na teren muzeum od tej strony. Aby było to możliwe, powstać ma pawilon, gdzie w przyszłości odbywać się mają warsztaty, wystawy czasowe oraz lekcje muzealne.

Według jury, projekt Nizio Design International jest spójny z kompozycją oraz ze skalą otoczenia. Dużym atutem tego projektu jest także przeszklony hol biegnący wzdłuż ul.Towarowej jako "forma otwarta na miasto".

Zwycięska pracownia architektoniczna otrzymała 66tys. zł brutto i zaproszenie do "negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej".

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Nizio Design International

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.