Jest zgoda na budowę nowoczesnego kompleksu biurowego Lixa

2018.03.27

Jest zgoda realizację największej inwestycji biurowej w historii firmy Yareal w Polsce. Przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego powstanie nowoczesny biurowiec Lixa.

Wydane zostało pozwolenie na budowę pierwszego etapu kompleksu biurowego Lixa przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Docelowo inwestycja składała się będzie z czterech biurowców o łącznej powierzchni najmu na poziomie 65 000 metrów kwadratowych.

Zanim rozpocznie się budowa nowoczesnego kompleksu Lixa, rozbiórce poddany zostanie biurowiec Kredyt Banku u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej. Ta część inwestycji rozpocznie się na początku lipca tego roku. Następnie ruszy budowa pierwszego etapu, w którym powstaną dwa biurowce - jeden o powierzchni 6 000 mkw., natomiast drugi zaoferuje 22 000 mkw. powierzchni, na której znajdzie się nowa siedziba BGŻ BNP Paribas. Ukończenie zaplanowano na połowę 2020 roku.

Drugi etap Lixa to budynek biurowy o powierzchni 20 000 mkw., który oddany zostanie do użytku w 2021 roku. Rok później swoją premierę będzie miał ostatni biurowiec warszawskiego kompleksu, który dostarczy na stołeczny rynek 17 000 mkw.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia HRA. Lixa ma być certyfikowana w systemie BREEAM.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.