Jest wykonawca tunelu w Rembertowie. To strategiczna inwestycja dla tej dzielnicy
Podpisana została umowa z generalnym wykonawcą tunelu w Rembertowie w ciągu ul. Marsa, dzięki któremu powstanie wygodny, bezpieczny i bezkolizyjny przejazd. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 2,5 roku.
Miasto stołeczne Warszawa podpisało umowę z generalnym wykonawcą strategicznej inwestycji w Rembertowie. Projekt obejmuje budowę tunelu drogowego pod linią kolejową nr 2 na przedłużeniu ul. Marsa, w miejscu obecnego przejazdu kolejowego. Za realizację zadania odpowiada konsorcjum firm INTOP SA oraz INTOP Warszawa.
Nowy tunel połączy ul. Marsa z al. gen. Antoniego Chruściela „Montera”, umożliwiając bezkolizyjne przekroczenie torów kolejowych na trasie Warszawa Zachodnia – Terespol. Dzięki temu poprawi się płynność i bezpieczeństwo ruchu zarówno drogowego, jak i kolejowego, a także wzrośnie przepustowość całego układu transportowego w tej części miasta.
Projekt przewiduje budowę jednopoziomowej jezdni z dwoma pasami ruchu, przystankami autobusowymi oraz bezpiecznymi połączeniami pieszymi z peronami kolejowymi za pomocą podziemnych przejść. Od strony skrzyżowania ul. Marsa z ul. Ilskiego powstanie rondo, z którego ruch poprowadzony zostanie tunelem pod torowiskiem i ulicą Cyrulików. Wyjazd z tunelu znajdzie się na wysokości ul. Strażackiej.
Tunel w Rembertowie, wizualizacja, wiz. materiały inwestora
Inwestycja zakłada również zmiany w organizacji ruchu. Fragmenty ulic Bellony i Marsa staną się jednokierunkowe z dopuszczonym ruchem rowerowym w przeciwnym kierunku. Projekt obejmuje też nowe chodniki po obu stronach torów, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Finansowanie przedsięwzięcia zapewniają wspólnie m.st. Warszawa i PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Środki na realizację zadania zostały zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta do 2028 roku.
Generalnym wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm INTOP SA oraz INTOP Warszawa, które zrealizuje zadanie w ciągu 2,5 roku.
Miasto stołeczne Warszawa podpisało umowę z generalnym wykonawcą strategicznej inwestycji w Rembertowie. Projekt obejmuje budowę tunelu drogowego pod linią kolejową nr 2 na przedłużeniu ul. Marsa, w miejscu obecnego przejazdu kolejowego. Za realizację zadania odpowiada konsorcjum firm INTOP SA oraz INTOP Warszawa.
Projekt przewiduje budowę jednopoziomowej jezdni z dwoma pasami ruchu, przystankami autobusowymi oraz bezpiecznymi połączeniami pieszymi z peronami kolejowymi za pomocą podziemnych przejść. Od strony skrzyżowania ul. Marsa z ul. Ilskiego powstanie rondo, z którego ruch poprowadzony zostanie tunelem pod torowiskiem i ulicą Cyrulików. Wyjazd z tunelu znajdzie się na wysokości ul. Strażackiej.
Tunel w Rembertowie, wizualizacja, wiz. materiały inwestora
Finansowanie przedsięwzięcia zapewniają wspólnie m.st. Warszawa i PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Środki na realizację zadania zostały zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta do 2028 roku.
Cieszę się, że ta długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja wreszcie staje się faktem. Dziękuję Stołecznemu Zarządowi Rozbudowy Miasta i PKP PLK za dobrą współpracę przy tym projekciepowiedział: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Generalnym wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm INTOP SA oraz INTOP Warszawa, które zrealizuje zadanie w ciągu 2,5 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA