Inwestor z polskim kapitałem kupuje biurowiec przy jednej z głównych arterii Warszawy
Zmienia się właściciel biurowca Lighthouse na Ursynowie, który powstał prawie 25 lat temu. Budynek, który utrzymuje bardzo wysoki poziom wynajęcia, został sprzedany inwestorowi z polskim kapitałem.
Lighthouse to budynek biurowy zlokalizowany na działce przy ulicy Puławskiej 435A, przy skrzyżowaniu z obwodnicą Warszawy. 4-kondygnacyjny biurowiec, który wybudowany został w 2001 roku, oferuje łącznie około 6 300 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia.
Dotychczasowym właścicielem obiektu była firma Octava Property Trust, która sprzedała biurowiec inwestorowi z polskim kapitałem. Przy sprzedaży budynku doradzały firmy Avison Young i Colliers.
Lighthouse to budynek biurowy zlokalizowany na działce przy ulicy Puławskiej 435A, przy skrzyżowaniu z obwodnicą Warszawy. 4-kondygnacyjny biurowiec, który wybudowany został w 2001 roku, oferuje łącznie około 6 300 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia.
Ta transakcja dodatkowo wzmacnia pozycję rodzimego kapitału na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. W I kwartale 2025 r. polscy inwestorzy odpowiadali za 34% transakcji i 17% całkowitego wolumenu transakcji. Podmioty te nadal skupiają swoją uwagę głównie na mniejszych aktywach o niższej wartości, takich jak samodzielne obiekty handlowe, parki handlowe czy starsze budynki biurowe generujące stabilne przepływy pieniężnepowiedział: Bartłomiej Krzyżak, Senior Director, Investment w Avison Young
Lighthouse to przykład stabilnego aktywa biurowego zlokalizowanego przy jednej z głównych arterii Warszawy – ulicy Puławskiej. W okolicy znajduje się sporo innych, kameralnych biurowców, które również cieszą się popularnością ze strony najemców; co z kolei sprawia, że ten klaster biurowy odznacza się relatywnie niskim poziomem pustostanów. Transakcja z jego udziałem pokazuje, że dobrze utrzymane budynki biurowe nadal cieszą się zainteresowaniem ze strony inwestorów nawet w wymagającym otoczeniu rynkowympowiedział: Marek Paczuski, Senior Director, Investment Services w Colliers
Najnowsze wiadomości
-
2026-03-13 13:00:34
Powstanie Aleja Centralna między Dworcem PKP Warszawa Śródmieście a Pałacem Kultury i Nauki
-
2026-03-13 11:50:25
Szykują się wyburzenia na Żoliborzu. Belgijski deweloper z nową inwestycją mieszkaniową
-
2026-03-13 10:15:16
Powstaje blisko 600-metrowy most kolejowy na południu Polski. Ogromny projekt za 1,7 mld zł
-
2026-03-13 07:56:15
"Lex deweloper" przy Warszawskiej w Kielcach. Wniosek o zgodę na budowę kaskadowej zabudowy mieszkaniowej
-
2026-03-13 07:42:14
W Tarnowie powstanie jeden z pierwszych takich parków handlowych w Polsce. Rusza duży projekt w południowej Polsce
-
2026-03-12 14:58:14
Trwa przedsprzedaż nowej inwestycji przy Parku Skaryszewskim. Nawet 250 metrów z panoramicznym widokiem
-
2026-03-12 10:32:13
Warszawa przebuduje popularny ośrodek sportowy na Pradze. Nowa pływalnia i park sportów miejskich
-
2026-03-12 09:11:55
Jest ostateczna decyzja. Inwestor może burzyć blisko 110-metrowy wieżowiec w Śródmieściu
-
2026-03-12 07:53:14
Podziemny przystanek tramwajowy przy Dworcu Zachodnim. Rusza nowy etap inwestycji
-
2026-03-12 07:34:20
Nowe przejście podziemne na stacji Warszawa Gdańska zostanie otwarte w maju