Implant - innowacyjne rozwiązanie architektoniczne w Warszawie

2018.06.08

Pod koniec roku otwarta zostanie flagowa inwestycja spółki Nowa Epoka Handlu, która składała się będzie z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni pod nazwą Implant. Projekt powstanie na działce przy ulicy Chmielnej w Warszawie

Implant będzie miejscem podzielonym na trzy główne strefy: gastronomiczną, handlowo-usługową oraz halę eventową. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 5 000 metrów kwadratowych. Inwestycja posiadała będzie również 94 stanowiska parkingowe.

Część gastronomiczna Implantu z wydzieloną powierzchnią restauracyjną zostanie uzupełniona o strefę usługowo-handlową, w której znajdą się niewielkie butiki z propozycjami przede wszystkim od polskich projektantów. Całość dopełni hala eventowa przeznaczona na wydarzenia społeczne i kulturalne.

Inwestycja, która powstanie na działce przy ulicy Chmielnej 75 została zaprojektowana przez architekta Jakuba Szczęsnego. Inwestor - Nowa Epoka Handlu - planuje stworzenie przestrzeni, która oprócz celów komercyjnych pełniła będzie także funkcje społeczne i stanie się miejsce wydarzeń kulturalnych.

Przestrzeń Implantu będzie składała się z powierzchni typu pop – up store i zaplanowana została dla około 80 najemców. Inspiracją były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie, czy ArtBox w Bangkoku.

Implant będzie również miejscem ze specjalnie wydzieloną przestrzenią dla starszych dzieci z ofertą warsztatów i zajęć rozwojowych. Całość ma być gotowa pod koniec br.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Maja
  Gość
  2018-06-10 18:14:28
  To będzie mega miejscówka! :D

 • Julka
  Gość
  2018-06-10 18:28:14
  Mega pomysł! Bardzo się cieszę, że będzie trochę zieleni w centrum Wawy :) Wreszcie coś innego niż zwykłe nudne centra handlowe. Muszę o tym opowiedzieć znajomym ;)

 • Matka wariatka
  Gość
  2018-06-10 18:33:20
  Zapowiada się ekstra! Myślę, że to będzie fajne miejsce zarówno dla młodzieży, jak i rodzin z dziećmi. Cieszę się że nasza stolica staje się coraz piękniejsza i coraz bardziej przyjazna dla mieszkańców :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.