Eurocentrum w nowych rękach

2007.03.28

Firma Capital Park odkupiła od 8 Star, reprezentowanej przez agencję Colliers International, warszawski biurowiec Alpha wraz z działką o powierzchni 1,8 ha. Alpha to zbudowany w 2002 roku biurowiec, który miał być pierwotnie pierwszym etapem inwestycji o nazwie Eurocentrum, składającej się z czterech biurowców i hotelu.

Kolejne etapy inwestycji jednak nie nastąpiły. Na razie nie są znane plany nowego właściciela terenu. Capital Park to spółka inwestycyjna, inwestująca w duże polskie projekty nieruchomościowe. Aktualnie jest w posiadaniu 40 nieruchomości zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Oddany do użytku w maju 2002 roku budynek Alpha dysponuje łączną powierzchnią biurową 12,500 metrów kwadratowych. Zbudowany na planie ośmiokątu, zaprojektowany przez tureckiego architekta Vahapa Toy’a biurowiec ma 21 pięter i 88 metrów wysokości. Mieści się przy Al. Jerozolimskich, czyli w dość cenionej przez inwestorów lokalizacji - w okolicach dworca zachodniego. Z uwagi na swój kształt nazywany jest złośliwie solniczką. Głównym najemcą jest Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne.

Źródło: eurobuild

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.