Dwie wieże przy Rondzie Daszyńskiego z apartamentami premium

2021.09.13

Od kwietnia br., trwa budowa dwóch 95-metrowych wież mieszkalnych w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Deweloperem jest firma Asbud.

Towarowa Towers to dwie 95-metrowe wieże mieszkalne, w których zaplanowano prawie 600 apartamentów o powierzchni od 25 do 140 metrów kwadratowych (325 apartamentów w Wieży A oraz 252 w Wieży B), a także czterokondygnacyjny garaż podziemny. Mieszkania wykończone zostaną w wieżach pod klucz. Budowa inwestycji wystartowała w kwietniu tego roku.

Deweloper poinformował, że krótko po rozpoczęciu budowy, w pierwszej wieży było sprzedanych około 40 proc. mieszkań. Tego typu inwestycję wyróżnia m.in. fakt, że większość apartamentów będzie mieć balkon lub loggie, co nie jest powszechne w porównywalnych wieżowcach premium. Przyszli mieszkańcy Towarowa Towers będą mieli do dyspozycji wspólną przestrzeń z tarasami wraz strefą wypoczynku oraz m.in. kluby fitness, sale lounge i sala do spotkań biznesowych.

Cała powierzchnia tych udogodnień w kompleksie przy ulicy Prostej w pobliżu Ronda Daszyńskiego zajmie ponad 400 mkw., a taras około 900 mkw. W wieżach znajdzie się również reprezentacyjne lobby z efektownym motywem graficznym.

Uzupełnieniem dwóch 29-kondygnacyjnych wież będą trzy 7-12 kondygnacyjne budynki apartamentowe.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia FS&P Arcus, a generalnym wykonawcą inwestycji jest Hochtief Polska. Budowa Towarowa Towers potrwa około 37 miesięcy. Asbud zapowiada realizację kolejnych budynków wysokościowych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.