Biurowiec P4 na Służewcu Przemysłowym wychodzi z ziemi

2016.04.28

Przy ulicy Postępu, na warszawskim Mokotowie trwa budowa zespołu biurowców P4, których inwestorem jest firma Garvest. Inwestycja ruszyła w listopadzie 2015 roku i zakończy się w lipcu 2017 roku.

Biurowiec P4 będzie miał siedem kondygnacji i taką wysokość ma osiągnąć jesienią bieżącego roku. Póki co ponad ziemię wystają jedynie zbrojenia. Inwestycja składała się będzie z czterech budynków realizowanych etapowo. W pierwszej części projektu powstają dwa obiekty - wyższy 7-kondygnacyjny znajdzie się w pierzei ulicy Postępu, a niższy 4-kondygnacyjny powstanie w głębi działki.

Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego P4 odpowiada pracownia JEMS z Warszawy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief, która po pięciu miesiącach od rozpoczęcia budowy wykonała ściany szczelinowe wokół całej powierzchni działki, wylała płytę i częściowo zbudowany został strop drugiej kondygnacji podziemnej, gdzie znajdzie się parking samochodowy na 275 aut.

Nieszablonowa będzie elewacja obiektów, która zostanie wykonana z betonowych prefabrykatów. Trwają właśnie prace nad ostatecznym kolorem i fakturą pokrycia fasady. Do końca kwietnia zostanie wybrany wykonawca, który dostarczy na budowę prefabrykowane elementy.

Budynek znajdujący się w głębi działki będzie miał na każdym piętrze duży taras, a na parterze obu obiektów zaplanowano lokale handlowo-usługowe, w tym m.in. restauracja, przedszkole i usługi dostępne nie tylko dla pracowników biurowca.

Oddanie do użytku inwestycji P4 zaplanowano na lipiec 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.