Miniaturka Atal Marina Apartamenty

Atal Marina Apartamenty
Warszawa

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Białołęka
Otaczające ulice
Kowalczyka
Rodzaj struktury
Kompleks
Rodzaj zabudowy
średniowysoka
Funkcja główna
mieszkalny
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2015 kwiecień
Zakończenie budowy
2018 maj
Inwestor/deweloper
Atal

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
8
Kondygnacje podziemne
1
Lokale mieszkalne
463
Lokale handlowo-usługowe
25
Miejsca parkingowe
319

Opis

Atal Marina Apartamenty to Warszawski zespół budynków z lokalami mieszkalnymi na terenach dzielnicy Białołęka przy ulicy Kowalczyka. Budowa zabudowy rozpoczęła się w drugim kwartale 2015, a zakończyła się w maju 2018 roku. Budynek to inwestycja deweloperska firmy Atal, a jego projekt powstał w Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates. W najbliższej okolicy stoją osiedle Atal Marina i osiedle Kowalczyka 3, 5 oraz powstaje gmach Bliski Tarchomin.

Informacje dodatkowe

 • inwestycja to zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych realizowanych etapowo
 • miejsca parkingowe mieszczą się w kondygnacji podziemnej oraz na parterze budynków
 • IV etap inwestycji to cztery budynki z 132 mieszkaniami i 6 lokalami handlowo-usługowymi
Ostatnio zmodyfikowano 1990-01-01 01:00:00

Wiadomości o Atal Marina Apartamenty

Powiązane firmy

Forum opinii Atal Marina Apartamenty


 • mieszkaniec
  Gość
  2015-07-16 12:40:49
  Wnioski po ok. pół roku mieszkania w pierwszym etapie:
  - problemy z wodą, które zaczęły się po tym jak zaczeli coś kopać na potrzeby kolejnego etapu
  - zakazy parkowania na całej ulicy żeby tylko ludzie kupowali miejsca parkingowe,
  -wieczne ściemnianie i wyciąganie kasy do spółki z zarządcą. czynsz relatywnie wysoki, tylko praktycznie nic za co ludzie płacą nie jest robione
  - zatajanie istotnych informacji, np. o planowanej budowie gazociągu w bezpośredniej okolicy
  - o reklamacjach już było pisane, NIC nie uwzględniają łącznie z poważnymi awariami typu cieknąca elewacja

  Podsumowując, jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem mieszkania w drugim etapie czy kolejnym, to polecam się mocno zastanowić!

 • luka
  Gość
  2015-08-18 10:04:33
  odradzam kupno- maja plany zafundowac mieszkańcom gazociąg wysokiego cisnienia, ale o tym cisza. Mieszkania powinny być tańsze o połowę.Ryzyko ze to kmiedyś wybuchnie jak najbardziej istnieje.

 • gogo
  Gość
  2016-01-18 16:26:18
  Co ty bredzisz. Przecież to bedzie pod ziemią. Straszysz ludzi.

 • profesor
  Gość
  2016-01-25 15:57:31
  Biuro sprzedaży, cicho tam :-) Sami kupujcie mieszkania na terenie "podwyższonego ryzyka" jak tacy jesteście mąrzy. Poczytajcie o strefie oddziaływania termicznego i nie tylko, jak się cokolwiek stanie to zmiecie połowę okolicy łącznie z tymi waszymi "apartamentami" z karton-gipsu

 • Żerań
  Gość
  2016-02-01 20:30:59
  Obrzydliwe blokowisko. Obok zaraz będzie następne. Jak szczury w klatce

 • alak
  Gość
  2016-02-02 10:11:07
  zgoda. osiedle jest po prostu okropne, projekt straszny. szare blokowisko z balkonem na balkonie, zero prywatności. okolica już tak ciasna, że trudno autem przejchać, o parkowaniu nie wspominając. naprawdę mogli się bardziej postarać i coś ładniejszego zaproponować.

 • Kanał
  Gość
  2016-02-02 13:01:48
  Ale wy macie wojnę w głowie.
  alak - mieszkam niedaleko i jakoś nie zauważyłem, aby samochody nie miały jak obok tej inwestycji przejechać. Jeżeli potrzebujesz po 50 metrów wolnej przestrzeni z każdej strony twojego samochodu to fakt, ciężko zaparkować. Cała reszta powinna dać radę ;-)

  Wygląd osiedla - rzecz gustu.

 • Drow
  Gość
  2016-02-06 22:01:18
  IMO wyglad osiedla jest zupelnie wyrozniajacy sie na tle okolicznych mrowkowcow stojacych w okolicy - np JW Construction. To jest dopiero szare blokowisko.

 • hah
  Gość
  2016-02-15 14:51:31
  Kanał, dlaczego świadomie kłamiesz?

  Na ul. Kowalczyka na ten moment nie ma miejsc parkingowych, te które są błyskawicznie się zapełniają "kto pierwszy ten lepszy", do tego stopnia że ludzie parkują już na trawnikach co grozi mandatem (straż miejska ostatnio wpada coraz częściej;)

  Na ul. Krzyżówki dzięki firmie Atal są zakazy parkowania po obu stronach ulicy, więc też albo mandat albo wciskanie się na któreś z kilku miejsc (mała szansa)

  Inne dzikie parkingi już niebawem będą zlikwidowane/ogrodzone, tak samo jak teren obok boiska.

  Dlatego jeżeli w okolicy pojawi się kolejne 100 czy 200 samochodów jak się ludzie wprowadzą do Mariny II, będzie dramat i dobrze o tym wiesz :)

  Resztę zobaczy każdy kto przyjedzie obejrzeć swoją przyszłą kliteczkę. Polecam komunikację miejską, mniej problemów z parkowaniem.

  PS. Atal chyba dość słabo się ceni skoro porównuje się do siedliska okolicznej patologii - bloczyska JW Construction ;)

 • ZTM
  Gość
  2016-02-16 14:21:18
  Czy przyszli mieszkańcy Atal Marina II wiedzą że poza gazociągiem w sąsiedztwie będą mieli także pętlę autobusową pod oknami? Wrażenia słuchowo-dźwiękowo-zapachowe niezapomniane!

 • Drow
  Gość
  2016-02-16 22:01:22
  @hah:
  z ta duza iloscia nowych samochodow to przesadzasz - kazdy, kto kupujesz mieszkanie w Atal Marina musi kupic miejsce garazu podziemnym/naziemnym przewidzianym pod te inwestycje - nei ma bata. Wiec te samochody sie pochowaja pod budynkiem i nie beda jakos specjalnie tarasowac.
  Natomiast trzeba sie na pewno liczyc ze wzrostem ruchu w okolicy, co przy waskich ulicach moze prowadzic do pewnych problemow.

  @ZTM:
  mozesz rozwinac? jakis link, cokolwiek?
  Wiem, ze uchwala o zagospodarowaniu terenu teoretycznie dopuszcza przystanek autobusowy w niedalekiej okolicy, ale mowy o petli to tam nie bylo.

 • no i tak
  Gość
  2016-02-20 10:20:27
  Oczywiście że nie przesadza, jak w okolicy przybędzie kilka nowych osiedli, dwa etapy Atalu, 4 Marvipolu (!) więc ruch będzie jak na Marszałkowskiej - MA-SA-KRA - i trzeba się z tym liczyć

  Nawet jak Atal zrobił taki przekręt że trzeba kupować miejsce parkingowe (czyli pewnie +20 tys nie mówiąc już o tym że metr jest coraz droższy, więc lekko licząc kilkadziesiąt tysięcy więcej - ciekawe jak będzie w Marvipolu?) to i tak zawsze będą ludzie którzy przyjeżdżają "na chwilę", goście, wiele osób ma dwa samochody i tak dalej. A parkować tak czy tak nie ma gdzie. W Marinie etap 1 sprzedano wszystkie miejsca parkingowe a dalej ludzie stają na trawnikach albo gdzie popadnie

  Miejsca na pętlę autobusową są na planie zagospodarowania, nawet na wizualizacji Atalu to widać, tyle że to nie będzie przystanek a właśnie pętla. Przedłużenie 211 najprawdopodobniej czyli komunikacyjnie nic to nie da poza hałasem i smrodem pod oknami

 • mieszkaniec
  Gość
  2016-04-28 09:11:07
  Jak wygląda parkowanie w okolicy. Tak:

  Mieszkańcy ulicy apelują o postawienie szlabanu, który nie pozwoli kierowcom na stawianie swoich aut na trawnikach. ? To jest jakiś pomysł. Szlaban albo inne elementy małej architektury uniemożliwilcające wjazd. Ostateczną decyzję podejmą władze dzielnicy, ale na pewno chcemy rozwiązać ten problem

  za TVN Warszawa

 • misio
  Gość
  2016-05-21 22:44:20
  Okolica Atal Marina 1 i 2 to tereny skażone, w okolicy sa 3 sortownie śmieci, ziemia nasączona olejami po dawnych zakładach, ciągły smród z Polfy, gazociąg wysokiego ciśnienia, po drugiej stronie kanału złomowisko, w krzakach betony po PRL-owskich fabrykach. Ruchliwa Modlińska i hałas z pylem od niej. Tuż obok EC Żerań i dym opadający na okolicę MC Donalda. Składowisko skażonego popiołu z elektrociepłowni i tak można by było do jutra wymieniać.... Kto wie wiecej?

 • dfg
  Gość
  2016-05-21 22:46:47
  za Mc donaldem jest centrum badań nad pierwiastkami promieniotwórczymi Marii Curie Skłodowskiej i od tego ten most...

 • Marta
  Gość
  2016-11-09 19:17:18
  Dziękuję, teraz się cieszę, że kupiłam znacznie dalej mieszkanie :)

 • MMM
  Gość
  2017-02-10 10:30:37
  Należy jeszcze dodać, że Marina etap III i IV budowane są na gruntach Skarbu Państwa oddanych w użytkowanie wieczyste... wiąże się to z dodatkowymi opłatami ze strony użytkowników wieczystych czyli przyszłych właścicieli mieszkań... Deweloper nie wiem czy celowo czy nie podaje jedynie kwoty jakie musiał zapłacić za użytkowanie wieczyste w 2016 r. - nie informuje natomiast o tym, że od 1 stycznia 2017 r. wysokość opłaty ustalana jest o nową zaktualizowaną wartość gruntu i może wynieść średnio około 650zł rocznie... Dotychczas opłata za działkę (Marina III i IV wynosiła około 85 tys. zł - od 2017 r. w wyniku aktualizacji wynosi 258 tys zł.) Niby ma wejść w życie ustawa o zmianie UW we własność gruntu ale czy tak się stanie? nawet jeśli to wiązało się to będzie z wieloletnią koniecznością wnoszenia nowej, znacznie wyższej opłaty przez zapewne 20 lat (zgodnie z projektem ustawy)...

 • hej
  Gość
  2017-03-08 07:38:12
  ej z tymi składowiskami, złomowiskami i ściekami to gruba przesada. wystarczy poprzeglądać mapy historyczne na stronie miasta, w latach 70-tych tam były szczere pola jeszcze! to chyba skażonych miejsc bliżej szukac na popularnej Woli, a najlepiej wynieść się z miasta ;p

 • z okolicy
  Gość
  2017-05-25 11:43:25
  hej, przejdź sie ulica Kowalczyka i zobaczysz po drugiej stronie kanałku złomowisko. Na sasiedniej działce osiedla Marina baza SPEC, cieżarówki i koparki jezdza juz od 6 rano. Po drugiej stronie ulicy firmy zbierajace odpady, sortownie smieci, latem czuć to w całej okolicy. Każdy moze sobie to sprawdzic. Polecam, żeby nie było pozniej rozczarowania

 • Tet
  Gość
  2017-06-16 20:11:33
  Drodze sąsiedzi,
  Ruszyło głosowanie na budżet partycypacyjny do 30 czerwca można oddawać głosy. Jeden z projektów jest nam bardzo bliski i dotyczy skwerku przy Orliku. Zamiast klepiska możemy mieć piękny park. Każdy głos się liczy, projekt nr 442 - Modernizacja skweru Krzyżówki/Kowalczyka.
  https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/10689

 • Iza
  Gość
  2017-06-20 11:22:32
  Do tych wszystkich, którzy tak narzekają - czy ktoś wam każe kupować mieszkanie w tym rejonie czy tak bardzo wam zal d... ściska, że żałujecie innym? :)
  Sami na pewno mieszkacie w super domach na wielkich działkach gdzie słychać wyłącznie uroczy śpiew ptaków.
  Pytanie tylko co robicie na tym forum... :)
  Typowo polskie.
  Polecam nie przejmować sie opiniami na forum, pójść po ruzum do głowy i zrobić własny research.
  Co jednemu pachnie, innemu śmierdzi.

 • A.
  Gość
  2017-08-23 13:43:42
  'okolica już tak ciasna, że trudno autem przejchać, Jak szczury w klatce '... jak Wam ciasno i śmierdzi po co się pchacie do mieszkania w stolicy, tu nigdzie nie ma gdzie zaparkować , chyba że pod biedronką, a mieszkań będzie nadal przybywało, popyt jest, w atalu już IV etap prawie sprzedany

 • chce kupic mieszkanie
  Gość
  2017-09-23 16:32:19
  Witam. Tak jak w tytule, ktos ogarniety w mieszkaniach na Bialolece jest w stanie doradzic jakas inwestycje?

 • AAA
  Gość
  2017-09-26 12:55:55
  Inwestycji jest sporo. Według mnie warto sprawdzić na Tarchominie/Nowodworach.
  Na Tarchominie wybudowało JW inwestycje Willa One - są chyba jeszcze ze 3 mieszkania dostępne.
  Jest jeszcze ciekawa inwestycja przy ulicy Mehoffera i zaraz przy Galerii Północnej.
  Rodbyg buduje po drugiej stronie mostu Północnego.
  BliskiTachromin buduje Grupo Lar - średnia lokalizacja zaraz przy Modlińskiej, ale można kupić wysoko za niską cenę (5950 zł/m)
  Troche dalej Domdevelopment buduje osiedle "Klasyków Wille miejskie" - fajnie to wygląda ale z dojazdem może być gorzej i znając tego developera miejsca parkingowe będą problemem.

  Na Twoim miejscu nie pchał bym się w rejony ulicy Ostródzkiej i dalej aż do ul zdziarskiej - ceny ok, ale daleko i dojazd jednopasmówką do toruńskiej gdzie tez są korki.

  Nieopodal ATAL Marina powstaje też Rivera Park - warto sprawdzić.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.