Pruszkowska szkoła podstawowa zostanie rozbudowana

2017.10.03

Strabag został generalnym wykonawcą rozbudowy szkoły podstawowej nr 10 i budowy nowoczesnych obiektów oświatowo-sportowych przy ulicy Pływackiej w Pruszkowie. Podpisany kontrakt o wartości prawie 40 mln zł netto zostanie zrealizowany do czerwca 2020 roku.

Według projektu obecna podstawówka na Gąsinie zmieni się w nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks, z którego korzystać będzie mogło 725 uczniów w 31 pracowniach oraz 100 przedszkolaków.

W ramach inwestycji powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna z rozsuwaną widownią na około 200 osób, mała sala do ćwiczeń, sala do tenisa stołowego i fitness klub. Kompleks dysponował będzie również biblioteką oraz pracownią multimedialną i czterooddziałowym przedszkolem.

Uczniowie szkoły podstawowej nr 10 w Pruszkowie będą mogli korzystać z pomieszczeń sportowych, w tym z sali fitness i siłowni.

Powierzchnia użytkowa inwestycji wyniesie ponad 12 000 metrów kwadratowych. Generalnym wykonawcą została firma Strabag, która ze względu na konieczność regularnego funkcjonowania szkoły w trakcie budowy, realizowała będzie projekt w dwóch etapach.

Pierwszy etap to wyburzenie istniejących budynków gospodarczych oraz uzyskanie pozwolenia na budowę i rozpoczęcie prac budowlanych obiektu szkolnego. Ta część inwestycji będzie gotowa do końca maja 2019 roku. W drugiej fazie wyburzony zostanie dotychczasowy budynek szkoły i zbudowane zostanie przedszkole wraz z zespołem kuchennym do obsługi całego kompleksu szkolnego.

Powstaną również drogi dojazdowe oraz parking samochodowy na 75 stanowisk. Całość ma być gotowa w czerwcu 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.