Nowe skrzydło Szpitala Powiatowego w Pruszkowie

2019.10.17

Firma Moris Polska z Warszawy została generalnym wykonawcą przebudowy i modernizacji Szpitala Powiatowego w Pruszkowie wraz z dobudową nowego pawilonu.

Do końca września 2021 roku firma Moris Polska przebuduje i rozbuduje pruszkowski Szpital Powiatowy. Częścią inwestycji będzie budowa nowego, 3-kondygnacyjnego pawilonu, którego projekt przygotowała pracownia WK Architekci.

W nowym pawilonie D znajdzie się tzw. niski parter z barem oraz open space z oddziałem na 20 łóżek z zapleczem i infrastrukturą, w tym blok porodowy z salą cięć cesarskich; pracownie badań endoskopowych; zakład diagnostyki obrazowej; centralna sterylizatornia.

Nowe skrzydło Szpitala Powiatowego będzie miał elewację złożoną z paneli ze stali kortenowskiej i z blachy tytanowo-cynkowej w matowej barwie szarej. Pawilon będzie przylegał do istniejącego obiektu i zostanie z nim połączony, aby stanowił integralną część. Powierzchnia zabudowy nowego skrzydła wyniesie 950 mkw., a powierzchnia całkowita 2 862 mkw. przy kubaturze brutto 10821 m3.

Pruszkowski szpital, który potocznie nazywany jest „Na Wrzesinie” został wybudowany w 1905 roku jako prywatna klinika psychiatryczna. Szpital nie jest wpisany do rejestru zabytków.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • O!
    Gość
    2019-10-17 09:48:23
    Znowu masakrycznie droga trumna. Już z opisu wynika, że nie będzie pasowała stylistycznie do istniejącego budynku. I nieprzyzwoicie droga! W szpitalu ważne jest wnętrze, wyposażenie i wygoda pacjentów

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.