Olbrzymia inwestycja w Płocku już gotowa. Rozbudowano wojewódzką placówkę szpitalną


2023.09.19
Autor: Piotr Maślak
Zakończyła się budowa nowoczesnego Ośrodka Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Nowa placówka dysponuje m.in. pracownią medycyny nuklearnej.

Ośrodek Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego składa się z trzykondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni wynoszącej 9 054,32 mkw. Jego uroczyste otwarcie odbyło się w piątek, 15 września. Generalnym wykonawcą inwestycji był Alstal Grupa Budowlana.

Projekt w Płocku to olbrzymia inwestycja, realizowana w ramach rozbudowy istniejącej dotychczas wojewódzkiej placówki szpitalnej. W nowej placówce pacjenci nowotworowi mają dostęp do wszystkich aktualnie stosowanych metod radioterapii.

Kończymy budowę Ośrodka Radioterapii, chociaż wiem, że tak naprawdę to nie jest zakończenie, a dopiero początek - początek drogi dla wielu pacjentów, którzy każdego dnia będą potrzebować nadziei oraz wsparcia, by móc korzystać z osiągnięć nauki oraz doświadczenia i profesjonalizmu lekarzy i całej kadry medycznej. Dzięki zaufaniu i wsparciu Inwestora udało nam się stworzyć nowoczesne i kompleksowe centrum medyczne
powiedział: Radosław Bukolt, Dyrektor Oddziału ALSTAL w Bydgoszczy

W ciągu dwóch lat powstał trzykondygnacyjny budynek, w którym parter zajmują pracownie tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, a także bunkry z akceleratorami medycznymi. Na pierwszym piętrze znajduje się oddział chemioterapii dziennej, natomiast na drugim - oddział łóżkowy radioterapii. Płocki Ośrodek radioterapii dysponuje ponadto pracownią medycyny nuklearnej z aparatem PET/CT, który zapewnia wykrywanie i kontrolowanie przebiegu leczeniu chorób nowotworowych.

Łączny koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 73 milionów złotych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.