W okolicach Warszawy powstaje jedna z największych hal Reynaers Aluminium w Europie


2022.09.27
Autor: Monika Kiereś
Pod Warszawą trwa budowa fabryki dla Reynaers Aluminium, który jest globalnym liderem rynku aluminium. Będzie to jedna z największych hal produkcyjnych firmy na terenie Europy. Grupa Reynaers działa w 40 krajach, zatrudniając 2600 osób.

Panattoni rozpoczęło budowę jednej z największych fabryk w europejskim portfolio Reynaers Aluminium. Inwestycja powstaje w Żabiej Woli – 35 km od Warszawy, przy drodze ekspresowej S8 i składa się z obiektu o powierzchni 29 000 metrów kwadratowych. Fabryka będzie gotowa w II kwartale 2023 roku.

Reynaers Aluminium jest globalnym liderem rynku aluminium, który jest producentem innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych do okien, drzwi, systemów przesuwnych i fasad, łączącym projektowanie, technologię i digitalizację. Nowa inwestycja w okolicach Warszawy pozwoli firmie podnieść potencjał produkcyjny o nowe linie oraz procesy produkcyjne. Pierwszy etap będzie gotowy w II kwartale przyszłego roku, a w następnym przewidziano ekspansję części produkcyjnej i dodatkowa linia anodowania.

Na terenie obiektu wdrożone zostaną rozwiązania z zakresu oszczędności wody, energii, jak i ograniczenia emisji CO2. Tereny zielone inwestycji wyniosą ponad 37 200 mkw. Kompleks posiadał będzie także część biurową, która zaprojektowana została przez biuro ARCH-DECO z Gdyni.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.