W Grodzisku Mazowieckim rozpoczęła się budowa dużego parku handlowego


2022.11.29
Autor: Bartosz Motorek
Na terenie dawnych zakładów mięsnych w Grodzisku Mazowieckim powstanie duży kompleks handlowy Sfera Park, w którym otworzą się m.in. takie sklepy jak Biedronka, Rossmann, Martes Sport, TEDi czy Sinsay. Rozpoczęły się już prace budowlane na działce przy ulicy Żyrardowskiej.

Sfera Park w Grodzisku Mazowieckim będzie największym kompleksem handlowym w mieście, który dostarczy na rynek 11 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Łącznie otwartych zostanie 15 dużych sklepów oraz lokali usługowych. Lista najemców inwestycji składa się m.in. z takich marek jak Biedronka, Rossmann, Martes Sport, TEDi czy Sinsay. Pozostałe lokale zostały już zarezerwowane.

Kompleks składający się z czterech jednokondygnacyjnych budynków powstaje przy ulicy Żyrardowskiej, m.in. na terenie dawnych zakładów mięsnych, przy wjeździe do Grodziska z autostrady A2 i nowo wybudowanej obwodnicy miasta.

Na terenie inwestycji znajdzie się naziemny parking samochodowy na ponad 370 stanowisk. Nad chodnikiem, z którego przewidziano wejścia do sklepów, zaprojektowano podcienie, chroniące odwiedzających przed opadami

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archas Design z Bielska-Białej. Inwestorem parku handlowego jest spółka GHRE, a komercjalizacją zajmuje się firma Dewu Property. Sfera Park w Grodzisku zostanie otwarta w IV kwartale 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.